Youtube benzeri siteler5

Youtube Benzeri Siteler

Youtube benzeri siteler oldukça uzun bir listeye sahip olmasına rağmen pek çok kullanıcı tarafından fark edilmemektedir. Youtube dünyanın en büyük topluluklarından birine sahip olsa dahi aynı şekilde hizmet veren birçok farklı platform olduğunu dile getirmek kesinlikle yanlış değildir. Bu noktada Youtube’a alternatif olarak tercih edebileceğiniz pek çok farklı platform sayesinde keyifli vakit geçirebilir, dilediğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Dailymotion

Dailymotion uzun yıllardır Youtube benzeri siteler listelerinin en üstünde yer alan bir site ya da platform olarak bilinmektedir. 2005 yılında kurulmuş olan bu site profesyonel içerik oluşturucularının en çok tercih ettikleri sitelerden biri olarak bilinmektedir.

Dailymotion Youtube’dan farklı olarak içerisinde yer alan videoları kategorilere ayırmaktadır. Bunun yanı sıra tıpkı youtube gibi trend videoları özelliğine sahiptir ve böylelikle insanların trend videoları daha yoğun şekilde izlemelerini sağlar.

Dailymotion üzerinden hesap oluşturarak videoları izleyebilir böylelikle daha çok izlediğiniz videoların benzeri videolar ile karşılaşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Youtube benzeri siteler2

9GAG TV

9GAG TV adına sahip olan bu sitede eğlence içerikleri ile popüler olan ve 2008 yılından beri internette en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olarak bilinmektedir. 9GAG TV internet sitesinde yer alan içeriklerin büyük bir çoğu eğlenceli bir temaya sahiptir. Bunun yanı sıra anlamsız bir mizah türü olarak da ele alınan ve özellikle genç kitle tarafından yaygın olarak tercih edilen bu internet sitesinde yer alan içeriklerin bazıları çocuklara uygun olmayan özelliklere sahiptir.

TED Talks

TED Talks, dünyanın önde gelen video sitelerinden biri olarak bilinen ve birçok farklı konuda videolar çekilen geniş bir yelpazeye sahip olun internet sitesidir. Teknoloji, bilim ya da sanat gibi bir çok farklı konuda videolar çekilen ve paylaşılan bu site içerisinde vakit geçirerek çeşitli konularda bilgi sahibi olabilir ya da komik videolar ile keyifli vakit geçirerek kafanızı dağıtabilirsiniz.

Youtube benzeri siteler4

DTube

DTube adı ile anılmakta olan bu internet sitesi Youtube benzeri siteler arasında bulunsa da diğer sitelerden farklı olarak tasarım açısından neredeyse aynı görüntüye sahiptir. Bütün akşam biliyorlar arı tek sunucuda barındırmayan bu platformda video paylaşan kullanıcılar paylaştıkları videolardan elde ettikleri kazançları kripto cüzdanlarını aktarabilir. Bunun yanı sıra platformda yer alan kullanıcıların ne kadar kripto para kazandıkları diğer kullanıcılar tarafından görülmektedir.

Facebook Watch

Youtube benzeri siteler arasında yer alan Facebook Watch ise tek başına bir video paylaşım platformu olmaması sebebiyle pek çok kullanıcı tarafından bilinmez. Ancak kendini ait izleyici kitlesi sayesinde adından söz ettirmeyi başarmış olan bu platform çalışma mantığı açısından youtube ile büyük bir benzerlik göstermektedir. Daha  önce görmediğiniz ve internet üzerinde viral olmuş videoları izlemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bu platformun her geçen gün daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştığı bilinmektedir.