d25341741aa064aaaddf939bac1505f0

iPhone Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

iPhone şarjı çabuk bitmesi Apple tarafından üretilmiş ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip iPhone model telefonların kullanıcıları tarafından yaşanan en büyük problemlerden biridir. Kullanıcıları tarafından büyük bir rağbet gören ve her yeni modeli heyecanla beklenen iPhone model telefonların en büyük probleminin şarj problemi olduğu bilinmektedir. Gündelik yaşamda insanların en iyi arkadaşı haline gelen ve birçok farklı işi kolaylıkla halletmeye sağlayan akıllı telefonların şarjının bitmesi oldukça rahatsız edici ve işleri aksatacak bir problem olmaktadır. Özellikle iPhone model telefonların kullanıcıları telefonlarının şarjının çok sık bitmesi sebebiyle genellikle bir şarj aleti ya da powerbank gibi harici bir şarj ekipmanı ile birlikte hayatlarına devam etmektedir. Eğer sizde bu gibi bir problem yaşıyorsanız izleyebileceğiniz çeşitli ve farklı yöntemler sayesinde telefonunuzun şarj süresinin daha uzun süre boyunca gitmesini sağlayabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

iPhone şarjı çabuk bitmesi  problemine sebep olan en önemli etkenlerin arasında telefonda çalışan çok fazla aktif uygulama bulunması vardır. Eğer telefonunuzda kullanmakta olduğunuz uygulamaları işiniz bittikten sonra tamamen kapatmıyor yalnızca uygulamadan çıkıyorsanız uygulamalar arka planda çalışmaya devam edecektir. Bu durum telefonunuzun şarj süresinin çok daha kısa sürede devam etmesini sağlayacak ve çok kısa süre içerisinde telefonunuz tekrar şarja takılmasına gerektiğine dair bir bildiriyi sizlere yollayacaktır.

Eğer şarjınızın kısa süre içerisinde bitmesini istemiyorsanız uygulamalar ile işiniz bittikten sonra mutlaka arka planda çalışmalarını engellemek adına tamamen kapatmalısınız.

Pil Sağlığınızı Kontrol Edin

Bazı durumlarda kullanıcılar telefonlarının şarjının daha uzun süre boyunca gidebilmesi adına çeşitli yöntemler izlese ve bu problem için önlem alsa da problemin devam ettiğini ve şarjının çok kısa süre içerisinde bittiğini dile getirmektedir. Eğer siz de aldığınız önlemlere rağmen iPhone şarjı çabuk bitmesi  problemini yaşamaya devam ediyorsanız bu durum telefonunuzun bataryasının eskisi kadar sağlıklı ve verimli olmadığını gösterebilir.

57

Telefonunuzun ayarlar kısmında yer alan pil seçeneğine tıkladığınız takdirde burada pil sağlığınızı görebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Eğer pil seçeneğinin altında hata tespit edildiğine ve teknik servise gösterilmesi gerektiğine dair bir uyarı yer alıyorsa bu durum telefonunuzda yer alan bataryanın eskisi kadar sağlıklı çalışmadığını gösterir. Bu durumda mutlaka telefonunuzu teknik servise götürmeli ve batarya değişimi gerçekleştirmelisiniz.

Telefon Ekran Parlaklığını Kısık Seviyede Tutun

birçok kullanıcı telefonunun şarjının çok hızlı bittiğini dile getirse de telefonunun ekran parlaklığını yüksek seviyede tutmaya devam etmektedir. Telefonunuzun ekran parlaklığını tam seviyede kullanmak şarjınızın daha çabuk bitmesine neden olur. Bu gibi bir problem yaşamak istemiyorsanız ekran parlaklığını kısmanız önerilmektedir.

Dolayısıyla iPhone şarjı çabuk bitmesi  problemini engellemek için izleyebileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır. Telefonunuz için otomatik parlaklık seçeneğini açmak otomatik olarak ekranın ortam ile uyumlu hale gelmesini sağlayacaktır. Bu gibi önlemler almak şarjınızın kısa süre içerisinde bitmesini engelleyebilir.