Niantic reveals first Pokemon GO

Pokemon GO Çok Şarj Yiyor Ne Yapmalıyım?

Pokemon GO son dönemlerde en çok popüler olan oyunlar arasında yerini almıştır. Fakat Pokemon Go oyunu telefonun şarjını çok çabuk tükettiği için kullanıcıların şikayetleri bu konuda artış göstermektedir. Bunun yanında oyun dışarıda, ormanda, sahilde vs. oynandığı için her zaman prize ulaşım sağlanamamaktadır. Bununla birlikte şarjın daha az bitmesi için yapılabilecek birkaç yöntem bulunur.

Güç Tasarrufu Modu

Pokemon GO oyununun oynandığı sırada daha geç şarj bitmesi için telefon güç tasarrufu modunda kullanılabilir. Böylece telefonun sürekli yenileme hızı düşer. Bu durum da oyun oynarken daha az batarya kullanımını sağlar. Güç tasarrufu modu açıkken de oyun tarafından gönderilecek tüm bildirimlere ulaşılabilir. Bu mod her telefonda bulunabilen bir özellik değildir. Bu nedenle her kullanıcının yararlanamayacağı bir öneridir. Fakat pek çok telefonda muadili olarak güç tasarrufunun kullanımı sağlanabilir.

AR (Augmented Reality) Modunu Kapalı Kullanmak

Pokemon GO oyununu özel kılan gerçeklik modu sayesinde oyuncular daha fazla zevk alır. Fakat AR bataryayı çok hızlı tüketmektedir. Bu nedenle AR modu kapatıldığı zaman batarya tasarrufu ciddi anlamda sağlanır. Aynı zamanda bu mod kapatıldığı zaman kamera kullanmaya gerek kalmayacaktır. Böylece pokemon karakterleri daha hızlı yakalanacaktır. Bunun yanında bir bölgede ya da insanların ortasında pokemon bulmak için arayışa girilmesinin önüne geçilir. Pek çok kişi Pokemon GO oynarken AR modu kapalı oynar.

ace8a2bc3be7a4ad8ed90b1e0ead5f15

Telefonun Parlaklığını Azaltmak

Pokemon GO oynamak şarjın çabuk bitmesine yol açtığı için yapılması gereken bir diğer yöntem de telefonun parlaklığını kısmaktır. Telefonun parlaklığının yüksek olması normalde de telefonun şarjının daha çabuk bitmesine neden olur. Bununla birlikte hem oyun oynamak hem de telefonun ekran parlaklığını sonuna kadar açık olması çok daha fazla şarj yemesine sebep olacaktır. Bu nedenle oyun oynarken parlaklığın %5 ila %10 olması oyun oynamak için yeterli olacaktır. Aynı zamanda şarj ömrünü daha uzun süreli kullanımını sağlayacaktır.

Uygulamaları Kapatmak

Pokemon GO oynarken aynı anda farklı uygulamaların açık olması şarjın daha hızlı bitmesine neden olur. Arka planda çalışır durumda olan tüm uygulamaların tamamen kapatılması gerekir. Böylece telefon bataryası sadece oyun oynamak için harcanacaktır. Özellikle oyun oynarken farklı bir uygulamadan müzik dilemek şarjın çok çabuk bitmesine neden olur.

Taşınabilir Şarj Cihazı

Pokemon GO şarj harcaması problemine en kesin çözüm tanışabilir şarj cihazı kullanmaktır. Bu oyun genelde dışarda oynandığı için her yerden priz bulmak zor bir durumdur. Bu nedenle kapasitesi yüksek olan bir taşınabilir şarj cihazı almak gerekir. Bu taşınabilir şarj cihazları genelde şarj ettikten sonra 3- 4 defa telefon şarjını %100 doldura bilmektedir. Bu nedenle evde bir gece boyunca taşınabilir şarj cihazının da şarj edilmesi gerekmektedir. Böylece gün içerisinde istendiği kadar Pokemon GO oyunu oynanabilir.