7f02a504db925f93102ece62323e0f4b

Instagram’da Kişileri Senkronize Etmek Ne Demek?

Instagram’da kişileri senkronize etmek ne demek sorusu kullanıcıların sık şekilde sordukları sorular arasında yer alır. Instagram kullanıcıları hesaplarını ve ilişkili olan telefon numarasını senkronize bir şekilde kullanabilir. Sosyal medya platformlarında yapılan güncellemeler sonucunda kullanıcılar telefon numaraları sayesinde tanıdıkları kişilere sosyal medya hesaplarından daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

Instagram Kişi Senkronizasyonu Ne İşe Yarar?

Sosyal medya platformlarının birçoğunda bulunan kişi senkronizasyonu, kullanıcıların telefonlarında bulunan rehberdeki kişiler ile bağlantı kurulmasını sağlar. Özellikle Instagram hesabını yeni açmış kullanıcılar Instagram’da kişileri senkronize etmek ne demek hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Yeni hesap açan kullanıcılar, Instagram’ı açtıkları zaman senkronizasyon için onay ekranı ile karşılaşabilir. Kullanıcıların izin vermesi durumunda kişiler ve Instagram senkronize olur.

Kişileri senkronize etmek birçok kullanıcı için faydalı özelliklerden biridir. Telefon rehberinde bulunan kişilerin Instagram hesabını bularak kolay bir şekilde bağlantı kurulmasını sağlayan bir sistemdir. Rehberde bulunan kişilerin de kişileri senkronize etmiş olması gerekir. Karşılıklı bir şekilde kullanıcıların hesaplarını birbirleri ile paylaşması şeklinde bağlantı kurmayı kolaylaştıran bir süreçtir. Rehbere erişim istenildiği zaman onay vermeyen kullanıcılar, herhangi bir kişi ile bağlantı kurmadan da Instagram hesabını kullanmaya devam edebilir.

instagram 1

Instagram’da Kişiler Nasıl Senkronize Edilir?

Instagram’ın kişileri senkronize etmek için sunduğu özelliği aktif hale getirmek oldukça kolaydır. Kullanıcılar, uygulama tarafından sorulduğunda senkronize başlatmasa dahi daha sonradan ayarlar sayesinde aktif hale getirebilir. Kolay bir şekilde çalıştırılabilecek özellik sayesinde izlenebilecek adımlar şu şekildedir;

 • Instagram açılır,
 • Sağ alt köşede bulunan profil simgesine tıklanır,
 • Üç çizgi simgesinden Ayarlar menüsü açılır,
 • Hesaplar seçeneği seçilir,
 • Kişileri senkronize etme seçeneğini aktif hale getirin,
 • Kişileri bağla özelliği etkinleştirilir.

Kişileri bağladıktan sonra Instagram’ın kişilerinize erişmesi için izin vermeniz gerekebilir. Adımlar sırası ile izlenerek saniyeler için Instagram’da kişileri senkronize etmek ne demek sorusuna yanıt bulunabilir. Sahip olduğunuz rehbere göre Intagram, bağlantı kurulabilecek profilleri önermeye başlar. Tanıdığınız kişilerin Instagram hesaplarını bulmak için zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

Instagram’da Kişileri Senkronize Etme Nasıl Durdurulur?

Kişileri senkronize etme özelliği devre dışı bırakılırsa cihazda bulunan kişileri tavsiye etmeyi bırakır. Ancak Instagram’da yer alan diğer kullanıcıları önermeye devam eder. Instagram hesabındaki kişi senkronizasyonunu kapatmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler;

 • Sağ alt köşede bulunan profil simgesine tıklanır,
 • Sağ üstte yer alan üç çizgi simgesi ve ardından Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklanır,
 • Hesap seçildikten sonra Rehber Senkronizasyonu seçilir,
 • Rehberi Bağla seçeneği yanında bulunan simge kapatılır,
 • Bağlantıyı Kes seçilir.

Kişilerin senkronizasyonu kapatıldığı zaman daha önceden senkronize edilen kullanıcılar silinmez. Seknronize edilen kişileri silmek için masaüstü cihaz üzerinden giriş yapılması gerekir. Instagram’da kişileri senkronize etmek ne demek için verilebilecek cevaplar sayesinde Instagram’da arkadaşlarınızı bulmak çok daha kolay olabilir.