Oppo Find X CPH1871 PAFM00 PAFT0

Oppo Garanti Sorgulama

Oppo garanti sorgulama işlemi ile almış olduğunuz telefonun orijinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

IMEI ile Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Oppo garanti sorgulama işlemi başladı telefonları olmak üzere akıllı saatler veya diğer akıllı cihazlar için yapılabilir. Garanti sorgulama işlemini yapılabileceği ilk platform Oppo’nun resmi internet sitesidir. Oppo resmi internet sitesine girerek 0 veya 2 el olarak aldığınız ürünlerin garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Garanti sorgulama işlemini yapabilmek için telefonun IMEI adresini bilmek gerekir. IMEI adresini bulabilmek için Oppo marka telefona *#06# numarası yazılarak arama yapılır. Bu arama tuşlandığı zaman telefona ait IMEI adresine ulaşabilmek mümkündür. IMEI adresini öğrendikten sonra Oppo resmi sitesiyle Garanti işleminin yapılabilmesi için takip edilmesi gereken işlemler şöyle açıklanabilir:

  • Opponun resmi internet sitesine giriş yapılır
  • Giriş sayfasında yer alan destek birimine tıklanır
  • Destek birimi içerisinde garantisini sorgulamak istediğiniz cihazın IMEI adresini yazmanız yeterlidir. Bu adresi bulabilmek için telefondan bazı işlemleri yaparak
  • Gerekli numaralar siteye yazıldıktan sonra garanti sorgulama işlemine başlanabilir.

Oppo find X Principale

Seri Numarası ile Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Oppo garanti sorgulama işlemi seri numarası ile de yapılabilir. Telefonların seri numaralarının bilinmesi durumunda Oppo resmi sitesi ziyaret edilerek garanti sorgulama işlemine başlanabilir. Garanti sorgulama işlemine geçirmeden önce seri numarasının öğrenilmesinde fayda vardır. Telefonu seri numarasını öğrenebilmek için ayarlar uygulaması içerisine girmek yeterlidir. Ayarlar uygulama içerisinde telefon hakkında seçeneği yer alır. Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde telefonunuzun seri numarasına ulaşabilmeniz mümkündür. Telefonu seri numarasını öğrendikten sonra Oppo resmi sitesini ziyaret edilerek Garanti sorgulaması yapılabilir. Garanti sorgulamasını yapılabilmesi için Oppo’nun sitesinde yer alan Oppo Garanti durum kontrolü sayfasına gitmek gerekir. Garanti durum kontrolü sayfasında yer alan sekmeye cihazın seri numarası yazılarak kolayca arama yapılabilir. Bu arama sayesinde 0 veya 2 el cihazların garanti kapsamında olup olmadığı kontrol edilebilir.

Garanti Süresi Ne Kadar?

Oppo garanti sorgulama ile akıllı cihazların garantisinin olup olmadığı kontrol edilebilir. Ayrıca garantisi olan ürünlerin garantilerinin bitmesine ne kadar kaldığı da sorgulama işlemi sayesinde öğrenilebilir. Oppo akıllı telefonları ver akıllı saatleri ile hizmet veren bir markadır. Bu marka içerisinde satılan ürünlere 2 yıllık bir garanti süresi tanınır. Bu garanti süresi belirli ücretler karşılığında artırılabilir. Bir telefon alındığında garanti süresi hem telefon için hem de telefonun yanında verilen aksesuarlar için geçerlidir. Telefonun yanında verilen şarj aleti veya kulaklıklar gibi aksesuarlar da 24 aylık bir Garanti kapsamında korunmaktadır. Garanti kapsamında ürünlerde hasar meydana geldiğinde kısa sürede firma yetkilileri ile iletişim kurabilmek mümkündür. Yetkili servis veya Oppo firma yetkilileri ile iletişim kurarak sorununuzu onlara aktarabilirsiniz. Ürünler garanti kapsamı içerisinde ise ücretsiz bir şekilde tamir edileceklerdir. Garanti kapsamında yer alan ürünlerin tamire gönderilebilmesi için Garanti belgelerinin olmaları gerekir. Garanti belgelerinin olmadığı durumlarda faturalar ile de işlem yapılabilir.