Huawei P9 EVA L29

Huawei Garanti Sorgulama

Huawei garanti sorgulama işlemi ile akıllı cihazların Garanti süresinin ne kadar kaldığı kontrol edilebilir. Garanti sorgulaması sayesinde alınan ikinci el cihazları orijinal olup olmadığı da tespit edilebilir.

Garanti Sorgulaması Hangi Cihazlarda Yapılabilir?

Huawei garanti sorgulama işlemi yapılması ile akıllı cihazların orijinal olup olmadığı kontrol edilebilir. Garanti sorgulamasının yapılabileceği cihazlar arasında akıllı telefonlar ve tabletler yer alır. Ayrıca Huawei tarafından üretilen bilgisayarların akıllı bilekliklerin kulaklıkların da garantileri kolayca sorgulanabilir. Garanti sorgulama işleminin yapılabilmesi için garanti sorgulaması yapılacak cihazın seri numarasının bulunması gerekir. Seri numarasının bulunmasının ardından Huawei’nin garanti sorgulama sayfasını ziyaret etmek yeterlidir.

huawei yeni modellerde acik kayn

Telefon Ve Tabletlerde Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Huawei garantisi sorgulama işleminin en çok yapıldığı akıllı cihazlar arasında telefonlar ve tabletler yer alır. Bu cihazların garanti durumlarının ve orijinalliklerinin sorgulanabilmesi için öncelikle seri numaralarının bilinmesi gerekir. Telefonların ve tabletlerin seri numaralarının bulunması için gerekenler ise şöyle açıklanabilir:

  • Telefon ve tabletlerin seri numarası farklı şekillerde bulunmaktadır. Huawei marka telefonların seri numarasının bulunabilmesi için *#06# numarasını aramak gerekir. Bu numara arandığı takdirde telefonun seri numarası kolayca bulunabilir. Telefonlardan IMEI ve seri numarasının bulunabilmesi için ayarlar sekmesinde yer alan telefon hakkında bölümüne de tıklanabilir. Tabletlerden seri numarasının bulunabilmesi için tabletini ayarlar sekmesine girmek ve tablet hakkında yazan yere tıklamak gerekir. Telefon ve tabletlerde yer alan seri numaralarını bulduktan sonra garanti süresini sorgulamak için yapılması gerekenler ise şöyle açıklanabilir
  • Telefonun veya tabletin seri numarası kaydedilir
  • Huawei’nin garanti sorgulama sayfasına giriş yapılır
  • Açılan sayfaya cihazın seri numarası ve sayfada yer alan doğrulama kodu girilir
  • Bilgiler girildikten sonra ara seçeneğine basıldığında cihazın Garanti sorgulaması gerçekleştirilir.

Bilgisayarların Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Garanti sorgulama işlemi ile Huawei marka bilgisayarların Garanti sorgulaması da yapılabilir. Bilgisayarlardan Garanti sorgulamasının yapılma işlemine geçilmeden önce bilgisayarın seri numarasının bulunması gerekir. Bilgisayarın seri numarasının bulunması için cihazın etiketinden faydalanılabilir. Cihazın etiketi yoksa bilgisayarda yer alan PC manager uygulaması ile de bilgisayarın seri numarası bulunabilir. PC manager uygulaması açıldıktan sonra my services seçeneğine tıklanarak kullanılmakta olan Huawei marka bilgisayarın seri numarası kolayca öğrenilebilir. Huawei bilgisayarları garanti sorgulama işleminin yapılabilmesi için Huawei’nin garanti sorgulama sayfasının ziyaret edilmesi gerekir. Garanti sorgulama sayfasında seri numarası ile arama yaparak cihazın garanti süresi hakkında bilgi edinilebilir. Cihazın Garanti süresine ek olarak garanti kapsamında olan durumlara da sayfa aracılığı ile ulaşabilmek mümkündür.

Garanti Süresi Uzatılabilir Mi?

Huawei garanti sorgulama işlemi ile cihazların garanti süresinin öğrenilebilmesi mümkündür. Huawei tüm teknolojik cihazlarına 2 yıllık bir garanti süresi tanımaktadır. Ancak garanti süresi model veya akıllı cihazın türüne göre değişiklik gösterebilir. Garanti süresi bitmekte olan cihazların garanti süresi uzatılmak istenebilir. Huawei garanti süresini uzatabilme işlemini tüm akıllı cihazlarında mümkün kılmıştır. Cihazların garanti süreleri 1 yıldan başlayarak uzatılabilir. Garanti süresinin uzatılabilmesi için belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Bu ücret garanti süresinin ne kadar olacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.