dcf5b31d08bf4f548ae8260e706198c1 1

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube para kazanma yöntemleri, günümüzde en çok başvurulan ve araştırılan gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Youtube’un son zamanlarda giderek popülerleşmesi ile birlikte, Youtube üzerinden para kazanmak adına başvurulan yöntemlerin de arttığı görülmektedir. Bu yöntemlerin doğru bir şekilde kullanılması ile birlikte, Youtube üzerinden gelir elde edilebilmektedir.

Youtube’dan Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube üzerinden eğlenceli vakit geçiren kişiler, geçirdikleri bu vakitleri bir gelir haline getirmek adına çeşitli araştırmalara başvurmuşlardır. Kişilerin çeşitli yollar üzerinden Youtube2dan para kazanmak adına Youtube’un koyduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları karşılamayan kişiler, her ne kadar Youtube üzerinden gelir elde etmek adına uğraş sergileseler de gelir elde edememektedirler. Bu anlamda Youtube’dan kazanç elde etmek adına kişilerin karşılamaları gereken şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak belli bir abone sayısına ulaşmış olmaları gerekmektedir. Bu sayı, Youtube tarafından 1000 abone olarak belirlenmiştir. 1000 abone sayısına ulaşan kişiler, diğer şartları da karşılamaları ile birlikte Youtube üzerinden kazanç elde edebilmektedirler.
  • Youtube’dan kazanç elde etmek için, Youtube’a yüklenen videoların en az 1000 görüntülenme alması gerekmektedir. 1000 görüntülenme sayısının altında bulunan videolardan kazanç elde edilememektedir.
  • Youtube’un kazanç elde etmek adına koyduğu şartlardan bir diğeri, son 12 ay içerisinde en az 4000 saat kadar kanalın izlenmesi gerektiğidir. Bu şartların yerine getirilmesi ile birlikte Youtube üzerinden para kazanılabilmektedir

6052b471b50b91653af7591d4b0162e1

Youtube’dan İş Ortaklığı ile Nasıl Para Kazanılır?

Youtube para kazanma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri, iş ortaklığıdır. Youtube kullanıcılarının iş ortaklığı programına başvurmaları ile birlikte, Youtube üzerinden kazanç elde edebildikleri görülmektedir. Bu iş ortaklığı programının aktif hale gelebilmesi adına kullanıcıların, profillerinde yer alan ayarlar kısmına giderek para kazanma özelliğini aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

Aynı zamanda AdSense üzerinden de kazanç elde edildiği görülmektedir. AdSense ile Youtube üzerinden gelir elde etmede, öncelikli olarak bir AdSense hesabına sahip olmak ve Youtube’un kazanç elde etme kriterlerini karşılıyor olmak gerekmektedir. Bu sayede reklamlar üzerinden kazanç elde edilebilmektedir.

Youtube’dan Sponsor Aracılığı ile Para Kazanma

Youtube iş ortaklığı programına üye olmayan kişiler, Youtube üzerinden gelir elde etmek adına sponsorlu içeriklere yönelmektedirler. İnfluencer pazarlaması olarak adlandırılan, sporsor aracılığı ile para kazanma programlarında kişilerin öncelikli olarak kendi Youtube kitlelerini oluşturmaları gerekmektedir. Sonrasında ise markalar, kişilerin oluşturdukları Youtube kitlelerine özgü olarak ürün tanıtımları ve reklamlar için teklifler sunmaktadırlar. Diğer yöntemlere göre, kitle elde etme aşaması çok daha uzun süreli olarak gerçekleştiğinden, daha zor bir yöntem olarak görülmektedir. Fakat uzun vadede bu yöntem ile daha fazla kazanç elde edilebildiği de görülmektedir. Bu anlamda sponsorlu içerikler, Youtube’dan para kazanmak adına en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.