Snapchat Toplu Arkadas Silme scaled

Snapchat Toplu Arkadaş Silme

Snapchat toplu arkadaş silme kullanıcıların merak ettikleri konular arasında yer olur. Uzun yıllardır popülerliğini koruyan platform, video ve fotoğraf paylaşımı yapılmasını sağlar. Uygulama kullanıcıları, istedikleri kadar arkadaş ekleyebilme imkanına sahiptir. Herhangi bir sınırlama olmaması, bir süre sonra arkadaş listelerinin uzun ve kalabalık olmasına yol açabilir.

Snapchat Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf ve videoları arkadaşları ile paylaşmak isteyen kişiler, Snapchat uygulamasını tercih edebilir. Paylaşımların istenen kişiler ile yapılabilmesi gibi farklı özellikleri bulunur. Arkadaş listesinde bulunan kişileri kaldırmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Arkadaş listesinden birini kaldırma işlemi şu şekildedir;

  • Snapchat uygulaması açılır,
  • Sohbet ekranına girilir,
  • Silinmek istenen kişinin adının üzerine basılı tutulur ya da profil simgesine dokunulur,
  • Arkadaşlığı Yönet seçilir,
  • Arkadaşı Kaldır seçeneğine tıklanır.

Snapchat Toplu Arkadas Silme3

Snapchat Toplu Arkadaş Silinebilir mi?

Snapchat arkadaş silme işlemi oldukça kolay olsa da kalabalık şekilde silinme işlemleri yapılması oldukça zaman alabilir. Pratik şekilde Snapchat toplu arkadaş silme işlemleri kullanıcılara zaman kazandırır. Birçok kişi tarafından bilinmeyen özellik, kullanıcıların zaman kaybetmesine yol açar. Toplu şekilde silme işleminin bilinmemesi, çoğu kullanıcı tarafından silme işleminin yapılmamasına yol açar. Doğru adımlar izlenerek toplu şekilde uygulamadaki arkadaşlar silinebilir.

Snapchat Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasında bulunan kalabalık arkadaş listelerini boşaltmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Toplu şekilde Snapchat arkadaşlarını silmek isteyen kullanıcılar, şu adımları takip edebilir;

  • Snapchat uygulaması açılır,
  • Profile giriş yapılır,
  • Arkadaşlarım sekmesi açılır,
  • Silmek istenen kişileri işaretlemek için uzun süre üzerine basılı tutulur,
  • Arkadaşları sil butonuna tıklanır.

Snapchat toplu arkadaş silme işlemi oldukça kolaydır. Kullanıcılar, listelerinde yer alan isimleri pratik bir şekilde silebilir. Sohbet sekmesinden tek tek arkadaşları kaldırmak yerine toplu silme tercih edilebilir. Silme işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir etkileşim tekrar kurulamaz. Arkadaş silme işlemi karşılıklı olarak gerçekleştirilir. Hem sizden hem de karşıdaki kullanıcıdan çıkartılmış olur.

Snapchat Toplu Arkadas Silme2

Snapchat Silinen Arkadaşlar Geri Getirilebilir mi?

Özellikle toplu silme işlemlerinde bazı karışıklıklar ile karşılaşmak mümkündür. Sıralı bir liste halinde ekranda yer alan arkadaş isimleri arasında seçim yapılırken, yanlış hesaplar seçilebilir. Fark etmeden yanlış kişileri arkadaşlıktan çıkartınca endişe duyulmasına gerek yoktur. Snapchat yanlışlıkla çıkartılan arkadaşları geri getirme gibi bir özellik geliştirmemiştir. Ancak bu çok büyük sorun teşkil etmez.

Snapchat toplu arkadaş silme yaparken yanlışlıkla silinen arkadaşları geri getirmek için yapılması gereken tekrar arkadaş eklemektir. Silme işlemleri sonrasında kullanıcılar sizin snap puanınızı göremez, sadece kullanıcı adı görülebilir. Silme işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirmek ve silinen kişileri geri getirmek için uygulama içinden gerçekleştirilebilecek işlemler bu şekildedir. Anlık olarak fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan uygulama oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.