periscope logo 1920

Periscope Benzeri Mobil Uygulamalar

Periscope benzeri uygulamalar arayışında olan kullanıcılar için birçok farklı alternatif sunulabilir. Geçmiş yıllarda oldukça popüler şekilde kullanılan Periscope, 2021 yılında kapatılmıştır. Canlı yayın açma gibi imkanlar kazanmışken kapatılan uygulama, kullanıcıların yeni seçenekler aramasına neden olmuştur. İnternette eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilebilecek benzer uygulamaları tercih edebilirsiniz.

TikTok

TikTok oldukça eski bir platform olsa da yakın zamanda popüler olduğu için günümüzde adını sıkça duyurur. Kısa videoların paylaşılması için imkan sunan platform, zaman içindeki güncellemeleriyle yayın açma ve daha uzun videolar paylaşma gibi özelliklere sahip olmuştur. Milyonlarca kullanıcıya sahip platformda canlı yayın açabilmek için kullanıcıların bazı koşulları yerine getirmesi gerekir.

Canlı yayın açabilmek için ilk olarak 16 yaşından daha büyük olunması gerekir. Ayrıca kullanıcıların 1000 takipçiden daha fazla takipçiye sahip olması gerekir. Gerekli koşulları sağlayan hesaplar, canlı yayın açmaya başlayabilir. Canlı yayınlar sayesinde maddi gelir elde etmek de mümkündür.

ChqicfhUUAAiwug.jpglarge

Twitch

Kullanıcıların, internet üzerinden yayın yapabildikleri en popüler hizmetlerden biridir. Twitch, dünya genelinde en geniş kullanıcı kitlesine sahip platformlar arasında yer alır. Yayın açma için en çok tercih edilen platformlardan biri olarak kullanıcıların farklı şekillerde kullandığını görmek mümkündür.

Özellikle oyun yayınları için en çok tercih edilen platformdur. Sohbet ve müzik gibi farklı konseptlerdeki yayınlara rastlamak da mümkündür. Periscope benzeri uygulamalar arasında en çok ilgi çekenlerden biri Twicth’tir. İzleyici olarak katılabilir ya da hesabınız üzerinden yayın açabilirsiniz. Yayınlar sırasında izleyicilerin yorum yapabilmesi, interaktif bir şekilde zaman geçirme imkanı sunar.

Likee

Likee, benzer uygulamalarda olduğu gibi kısa videolar hazırlamak ve paylaşmak için kullanılabilir. 500 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip platformda yer alarak videolar paylaşabilir ya da canlı yayınlar açabilirsiniz. Sahip olduğu özellikleri sayesinde birçok kişinin favori uygulamaları arasında yer alır.

Periscope benzeri uygulamalar listelerinde ilk sıralarda yer alan bir uygulama olarak tercih edilebilir. Kullanıcıların canlı yayın açması oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Oldukça sade ve basit bir arayüze sahip uygulama sayesinde her kullanıcı kısa sürede uygulamaya hakim olabilir. Likee üzerinden canlı yayın açan kullanıcılar, Periscope yayınlarında olduğu gibi mesaj bölümü ile karşılaşabilir. Periscope ile benzer özelliklere sahip olması kullanıcıların daha çok ilgisini çeker.

Bigo Live

Bigo Live sayesinde tüm dünyada yayınlayabileceğiniz canlı yayınlar başlatabilirsiniz. Uygulama üzerinden hesap açarak kullanıcılar arasında yer alabilirsiniz. Hesap oluşturulduktan sonra yayın açabilir ya da diğer yayınları izlemeyebilirsiniz. Yayınlar sırasında çeşitli filtreler deneyerek daha eğlenceli bir yayın akışına sahip olunabilir.

Nimo TV

Periscope benzeri uygulamalar arasında öne çıkanlardan biri de Nimo TV’dir. Popüler bir şekilde tercih edilen uygulamalardan biri olarak 2014 yılından beri hizmet sunan platformda canlı yayın yapılabilir. Hesap oluşturan kullanıcılar, hızlı bir şekilde yayın yapmaya başlayabilir.