K2sibbJ68US6HbGTRrUqeFFMPkL66qAF

Remix OS Nedir, Özellikleri Neler?

Remix OS; son zamanlarda teknolojik aletler üzerinde kullanımı popüler olan Android sisteminin, bilgisayarlar üzerinde kullanımına olanak sağlayan bir uygulama olarak bilinmektedir. Remix OS kullanımı sayesinde bilgisayarlarda kısa süre içerisinde Android işletim sistemi kullanılabilmektedir. Remix OS’un kurulumu için ise uygulamanın kendi internet sitesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Remix OS Nedir?

Remix OS, bilgisayarlar için oluşturulmuş olan ve temelinde Android işetim sisteminin yer aldığı bir çeşit yazılım sistemi olarak bilinmektedir. Remix OS kullanımı sayesinde bilgisayarlar üzerinden Google Play kütüphanesinde yer alan birçok uygulamanın kullanıla bilindiği görülmektedir.

Remix OS yazılımının ortaya çıkışında, Android işletim sisteminin pek çok cihaz üzerinde kullanımının popülerleşmesi yer almaktadır. Bu anlamda Remix OS yazılımı içerisinde yer alan özellikler, Android sistemin bilgisayarlar üzerinden kullanılabilirliğini sağlamaktadır.

Remix OS kullanımı sırasında dikkat çeken özellikler arasında, yazılımın Windows 10 ile gösterdiği benzerlik yer almaktadır. Remix OS yazılımının ele aldığı sürümün Android 6.0 Marshmallow olduğu bilinse de kişiler kullanımları sırasında Windows 10 hissiyatı aldıklarını dile getirmektedirler.

Screenshot 2016 01 14 14 25 00

Remix OS Nasıl Kurulur?

Remix OS kullanımı için öncelikli olarak yazılımın kurulum aşamalarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Remix OS yazılımını kurmak isteyen kişilerin Remix OS’un web sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Web sitesi üzerinde kurulumu gerçekleştirmek adına bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki gerekli bazı bilgilerin girilmesini ve kurulumun başlatılmasını içermektedir.

Remix OS’un kurulum dosyası web sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde indirile bilinmektedir. Remix OS kurulumunun yapılabilmesi için 8 GB büyüklüğünde ve 3.0’lık bir USB’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Kurulum aşamalarının tamamlanmasının ardından bilgisyarın yeniden başlatılması gerekmektedir. Kurulumu tamamlanan ve yeniden başlatılan bilgisayarlarda, Android sistemin Remix OS yazılımı sayesinde kullanıla bilindiği görülmektedir.

Remix OS Özellikleri Nelerdir?

Remix OS özellikleri arasında ilk sırada, kullanıcılara bilgisayarları üzerinden Android sistemin kullanılabilmesini sağlaması yer almaktadır. Remix OS’un en belirgin özelliği bu olup, pek çok kullanıcının tercih nedeni olarak da gösterilmektedir. Remix OS’un özellikleri arasında kullanıcılara Windows 10 formatında bir işletim imkânı sunması da yer almaktadır. Aynı zamanda 687 MB’lık bir boyuta sahip olan Remix OS’un indirilmesi adına büyük bir alana ihtiyaç duyulmamaktadır. Remix OS’un özellikleri arasında 3. parti uygulamalarını ve Google Play kütüphanesinde yer alan uygulamaları çalıştırabilmesi de yer almaktadır.

Remix OS özellikler içerisinde yer alan bir diğer madde ise, bilgisayarın ana işletim sistemi olarak kullanılabilmesinin yanında ikinci bir işletim sistemi olarak da yer alabilmesidir. Bu anlamda Remix OS’un Windows ile birlikte kullanıla bilinmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda Remix OS’un diğer Android temelli yazılımlara oranla daha hızlı olduğu da görülmektedir. Remix OS, özellikleri sayesinde bilgisayarlarda Android sistemini kullanmak isteyen pek çok kişinin tercihi olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak firmanın Remix mini adı ile bilinen bir bilgisayarı da bulunmakta olup, bilgisayarlarda Android işletim sistemini kullanmak isteyen kişilerin tercihleri arasında yer aldığı görülmektedir.