Word dosyasini PDF olarak kaydetme 3

Word Dosyasını Pdf Olarak Kaydetme

Word dosyasını pdf olarak kaydetme word üzerinden yazılar yazan ancak bunu pdf versiyon ile kullanmak isteyen internet kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Bu noktada ofis uygulamasının en popüler paketlerinden biri olan world ile hazırlamış olduğunuz belgeleri herhangi bir ek hizmet kullanmadan pdf versiyonunda kaydedebileceğimizi dile getirmek mümkündür.

Pdf Olarak Kaydetmek İstediğiniz Word Dosyasını Açın

Herhangi bir dosyayı pdf olarak kaydetmek istiyorsanız öncelikle word dosyasında yazılımını tamamlamanız ve ardından kaydetmeniz gerekmektedir. Ardından;

 • Dosya sekmesini genişletin,
 • Bu sayfada yer alan farklı kaydet seçeneğine tıklayın,
 • Seçenekler arasında bulunan pdf seçeneğini tercih edin,
 • Dosyanın hangi klasöre kaydedileceğini seçin,
 • Dosya adını belirleyin,
 • Kaydet butonuna tıklayın.

Bu işlemleri gerçekleştirerek word dosyasında elde etmiş olduğunuz bir yazıyı herhangi bir ek hizmet kullanmadan pdf olarak kaydedebilir ve böylelikle işlevsel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Word dosyasini PDF olarak kaydetme

Pdf Olarak Kaydedilen Word Dosyaları Bozulmaya Uğrar mı?

Word dosyasını pdf olarak kaydetme işlemi birçok farklı sebep dolayısıyla ihtiyaç duyulabilecek bir işlemdir ve her gün binlerce kullanıcının bu konu hakkında araştırma yaptığı bilinir. Word dosyasında ele almış olduğunuz yazının teması ya da konusu ne olursa olsun pdf haline getirdiğiniz takdirde herhangi bir bozulmaya uğramaz. Bu soru özellikle word dosyasında ele almış olduğu yazıda görseller kullanmış kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Word dosyasında yer alan görseller pdf haline getirildikleri takdirde herhangi bir bozulmaya ya da görüntü kalitesinde zarar görmeye uğramaz ve aynı kalitede pdf olarak aktarılır.

Online Word Üzerinden Word Dosyası Pdf Hale Getirilir mi?

Eğer word uygulamasına bilgisayarınızda olan aplikasyon üzerinden değil online şekilde kullanıyorsanız bu durumda öncelikle online word sitesini açmalısınız. Ardından;

 • Microsoft hesap bilgilerinizle uygulamaya giriş yapmalı,
 • Pdf hale getirmek istediğiniz dosyayı açmalı,
 • Dosya sekmesini genişletilmeli,
 • Farklı kaydet seçeneğine tıklamalı,
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden pdf seçeneğini tercih etmeli,
 • Hedef klasör ve dosya adı belirlemeli,
 • İşlemi tamamlayarak kaydetmelisiniz.

Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirmek word dosyasını pdf olarak kaydetme için uygulayabileceğiniz yöntemler olarak bilinmektedir.

Word dosyasini PDF olarak kaydetme 2

Word Dosyasını Pdf Hale Getirmek İçin Herhangi Bir Ek Hizmet Gerekir mi?

Word dosyasında ele almış olduğunuz herhangi bir yazıyı çeşitli sebepler dolayısıyla pdf hale getirmek istiyor ancak bunu hangi yöntem ile gerçekleştirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız word uygulamasının sizlere bu gibi bir hizmet sunduğunu dile getirmek mümkündür. Dolayısıyla word dosyasını pdf olarak kaydetme işlemi için herhangi bir ek hizmete ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Word içerisinde yer alan dosyalar pdf olarak kaydettiğiniz takdirde herhangi bir bozulma ya da görsellerinde görüntü kalitesi problemi ile karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır. Yalnızca uygulama üzerinden değil online olarak da gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ofis programları tarafından kullanıcılara sunulmuş bir hizmet olarak ele alınmaktadır.