default 2bf8896a571e4cc408cabf91

Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Telefon hızlandırma yöntemleri telefonu eskisi kadar hızlı olmayan kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. Son teknoloji ile üretilen telefonlar birçok oyunu oynamanıza imkan vermektedir. Ayrıca çeşitli uygulamaları indirmenize de izin verilen telefonlar zaman zaman yavaşlayabilirler. Yavaşlayan telefonunuz uygulamalara girerken sorun yaşamanıza ve oyunları açamamanıza neden olabilir. Böyle sorunları ortadan kaldırmak için telefonunuzu hızlandırmanız gerekmektedir. Telefonunuzu hızlandırmak çeşitli yöntemleri kullanabilirsiniz. Ayrıca telefon hızlandırmak için özel olarak tasarlanan uygulamalardan da yararlanabilirsiniz.

Telefonu Yeniden Başlatarak Hızlandırmayı Deneyin

Telefon hızlandırma yöntemleri telefonunuzu hızlandırmak için kullanılan yöntemlerdir. Bu yöntemler arasında en basit yöntem ise telefonunuzu yeniden başlatmak olacaktır. Oldukça kolay olan bu yöntem telefonunuzu yavaşlatan uygulamaları kapatacaktır. Arka planda çalışarak telefonunuzu yavaşlatan uygulamalar kapanınca telefonunuz hızlanacaktır. Yeniden başlatılan telefonunuz daha hızlı performans göstermeye başlayacaktır. Telefonunuzun performansının düşmemesi için ara ara yeniden başlatma işlemi yapmanız da fayda vardır.

Kullanmadığınız Uygulamaları Telefonunuzdan Kaldırın

Telefon hızlandırma yöntemleri ile telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Telefonunuzda yer alan uygulamalar telefonunuzun daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle telefonunuza indirdiğiniz ancak çok fazla kullanmadığınız uygulamaları silmeniz gerekmektedir. Kullanılmayan uygulamaların kaldırılması telefonunuzun performansını arttıracaktır. Telefonunuzda yer alan ve kullanmadığınız uygulamaları silmek için uygulamaya basılı tutup sil yazan yere sürükleyebilirsiniz. Farklı marka telefonlarda uygulama silme işlemleri farklılık göstermektedir. Uygulamayı silebilmek için deneyeceğiniz bir yol ise ayarlar sekmesinden uygulamalara girmektir. Uygulamalar sekmesi içerisinde yer alan ve kullanmadığınız uygulamaların önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu işlem daha hızlı bir telefonunuz olmasını sağlayacaktır.

1439281

Telefonunuzu Depolama Alanını Arttırın

Telefonunuzu hızlandırmak için yapmanız gereken ilk şey telefonunuzun depolama alanını kontrol etmek olmalıdır. Depolama alanı dolan telefonların performansları düşmeye ve telefonlar daha yavaş çalışmaya başlamaktadır. Özellikle oyunlar ve uygulamalar telefonunuzun depolama alanının dolmasına neden olmaktadır. Kullanmadığınız uygulamaları ve artık oynamaktan zevk almadığınız oyunları silerek depolama alanınızı genişletebilirsiniz. Telefonunuzun depolama alanını arttırmak için yapabileceğiniz birkaç yöntem şöyle sıralanabilir:

  • Uzun süredir kullanmadığınız tüm uygulamaları silin
  • Uygulamaların ön belleğini temizleyin
  • İki defa indirilmiş olan dosyaların birini silin
  • Yedeklediğiniz fotoğrafları ve videoları temizleyin
  • Videolarınızı ve fotoğraflarınızı depolama alanı daha geniş olan uygulamalara aktarın

Temizleme Programlarını Kullanın

Telefon hızlandırma yöntemleri ile telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Yedeklenen fotoğrafları veya videoları silerek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Ancak uygulamalarınızı veya fotoğraflarınızı silmek istemiyor iseniz telefon hızlandırma uygulamalarını kullanabilirsiniz. Telefonunuzu hızlandırmak için kullanabileceğiniz uygulamalar şöyle sıralanabilir:

·         CCleaner uygulaması: Bu uygulama en iyi telefon hızlandırma programları arasında yer almaktadır. Uygulamayı yükledikten sonra gereksiz dosyalarınızın silinmesini ve depo alanınızın arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

·         Norton Clean: Bu uygulama telefonunuzu hızlandırmak için tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Uygulamayı telefonunuza indirerek telefonunuzun daha iyi performans vermesini sağlayabilirsiniz. Telefonunuzu yavaşlatan uygulamaları tespit eden bu Norton Clean telefonunuzu yavaşlatan uygulamaların kaldırılmasını sağlamaktadır. Telefonunuzdan kaldırılan uygulamalar ile telefonunuz daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.