Telefon numarasindan konum bulma1

Telefon Numarasından Konum Bulma 2023

Telefon numarasından konum bulma teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanıcıların taleplerinden biri haline gelmiştir. Yaşanan gelişmeler doğrultusunda sunulan hizmetler sayesinde günlük hayat daha farklı bir hal almaya başlamıştır. İnsanların ihtiyaç duymadıkları konular öne çıkarken, birçok işi yaparken zaman ve hız kazanılmaya başlanmıştır.

Telefon Numarasından Konum Bulunabilir mi?

Sadece telefon numarası bilinerek konum bulmak kolay bir işlem değildir. Numaralar belirli coğrafi bölgelere atansa da bilgiler, telefon numarasında yer almayan bilgilerdir. Numara kullanılarak konumları bulabildiğini söyleyen bazı yazılımlar bulunur. Alınacak olan hizmetlerde karşıdaki kullanıcının konum izleme özelliğini etkinleştirmesi gerekir.

Telefon numaralarının genel konumlarını alan kodu üzerinden ya da ters arama yaparak bulmak mümkündür. Telefon numarasından konum bulma konusunda genel bir bölge kullanılabilir, kesin bir konum ve adrese ulaşılamaz. Rızası olmadan kişilerin konumlarını tespit etmeye çalışmak yasa dışı işlemler olarak değerlendirilir. Özel hayatın gizliliğine özen gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Telefon numarasindan konum bulma3

Family Orbit

Özellikle ebeveynlerin çocuklarını merak etme gibi düşüncelere sahip olması, telefonlar üzerinden konumlarını takip etme isteği bulunabilir. Günlük internet hareketleri ve konumlarını öğrenmek için Family Orbit kullanılabilir. Coğrafi sınır belirleme sayesinde, çocuğun belirlenen bölgeden dışarı çıkması halinde uyarı bildirimleri alınabilir. Anlık olarak nerede olduğunu görmenin dışında, konum geçmişine erişmek de mümkündür.

eyeZy

Konumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, eş zamanlı olarak konum bilgisine erişebilir. GPS kullanılarak konumu takip etme özelliği, hedef cihazın anlık olarak takibinin gerçekleştirilmesini sağlar. Coğrafi sınırlama yapma özellikleri ile ebeveynler için kullanışlı bir uygulamadır. Mobil cihazlar üzerinden kullanılabilir. Telefon numarasından konum bulma uygulamaları arasında ücretli şekilde hizmet veren uygulamalardan biridir.

GEOfinder

Web tabanlı bir konum bulma aracı olan GEOfinder, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Dünya genelinde bulunan herhangi bir cep telefonu numarasını takip etmek mümkün hale gelir. Aylık şekilde abonelik ödemesi bulunan araç sayesinde konum ayırt etmeden dünyanın dört bir yanındaki numaraların konumlarına erişilebilir. Sadece konum değil IP, SMS konumu, Google Haritalar ile konum bulma ve WİFİ izleyici gibi çeşitli özellikleri bulunur.

Telefon numarasindan konum bulma2

Number Tracker Pro

Popüler şekilde tercih edilen uygulamalardan biridir. Sadece telefon numarası bilgisinin yeterli olduğu bir uygulamadır. Uygulama içinde konum bulmak için yapılması gereken tek şey telefon numarasını girmektir. Dünya çapında bir uygulama olması, farklı ülkelerde bulunan cep telefonu konumlarının dahi bulunmasına yardımcı olur. Mobil cihazlara indirilebilir. Bilinmeyen aramaların tanınması, gelen çağrıların kimliğinin belirlenmesi, arayanın yerini gösterme ve arayanın tam profilini oluşturma gibi özellikler sunar.

IMEI Takip Uygulaması

Telefon numarası kullanmadan, telefonun IMEI numarası kullanılarak konumu tespit etmek mümkündür. IMEI telefonlara özel olan ve her cihaza farklı şekilde uygulanan bir numaradır. Cihazın tanımlamasında kullanılan numara sayesinde konum takibi yapılabilir. Telefon numarasından konum bulma yöntemleri yerine IMEI ile konum bulma özellikle telefonunu kaybeden kişiler tarafından sık şekilde tercih edilir.