Fake hesap acma

Instagram Fake Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Fake hesap açma özellikle Instagram platformu içinde çoğu kişi tarafından tercih edilir. Kullanıcılar, kişisel hesapları dışından farklı kişiler adına oluşturdukları hesaplar ile etkileşim kurabilir. Kendi kimliğini açıklamak istemeyen kullanıcılar, sahte hesap tercih edebilir. Dolandırıcılık gibi kötü niyetli kullanımlara sahip olan hesaplar olsa da eski bir arkadaşının hesabını kontrol etmek isteyen kişilerde sahte hesap açmayı tercih edebilir. Sahte hesap açarken dikkat edilmesi gereken birkaç adım bulunur.

Sahte E-Posta Adresi ve Telefon Numarası

Instagram’da hesap oluşturulurken, kullanıcılardan e-posta adresi ve telefon numarası bilgileri talep edilir. Kullanıcılar girdikleri bilgiler ile tanıdıkları ve etkileşim kurdukları insanlara takip edilebilecek kişiler olarak önerilir. Kişisel e-posta adresi ve telefon numarası bilgilerinin girilmemesi oldukça önemli bir konudur.

Kişisel e-posta adresi ve telefon numarası ile fake hesap açma tercih edilebilir. Ancak sonrasında hesabın kime ait olduğu ortaya çıkabilir. Sahte iletişim bilgileri sayesinde herhangi bir sorun olmadan hesap oluşturulabilir. Hesap açabilmek için girilen iletişim bilgilerine çeşitli onay kodları gönderilir. Onay kodlarına erişebilmek için e-posta adresi ya da telefon numarası hakkında fikir sahibi olunması gerekir. Sahte hesap oluştururken, çeşitli siteler tercih edilebilir, e-posta ve telefon numarası almak için güvenilir siteler araştırılabilir.

Fake hesap acma3

Hesap Gizlilik Ayarları

Sahte hesapları gizli şekilde kullanmak kullanıcılar tarafından daha geç fark edilmesine yardımcı olabilir. Gerçek olmayan bir hesap içinde paylaşımlar yapmak gibi çeşitli etkileşimler çok daha düşüktür. Kişisel ve gerçek fotoğrafların paylaşılmaması, hesabın gerçek olmadığını kısa süre içinde belli edebilir. Takipçi ve takip edilen sayılarındaki farklılıklar gibi çeşitli gözlemler ile bir hesabın sahte olduğu anlaşılabilir. Fake hesap açma bazı insanların profesyonel şekilde uğraştıkları konular olsa da bireysel olarak standart bir hesabı oluşturma konusunda hesap gizliliğine dikkat edilebilir.

Profili Düzenlemek

Açılan sahte hesabın gizlilik ayarları yapıldıktan sonra profil resmi seçimi konusunda da dikkatli davranılması gerekir. Sahte hesaplar açıldığı zaman geçmiş yıllarda ünlü kişilerin fotoğrafların profil resmi yapmak oldukça popüler şekilde tercih edilse de özellikle internet kullanımının yaygınlaşmasıyla daha gerçi fotoğrafların tercih edilmesi gerekir.

Fake hesap acma2

Kullanıcıların dikkatini çekmeyecek bir görsel seçimi yapılması gerekir. Resim seçimi kişisel bir istek olsa da herhangi bir mesajlaşma durumu söz konusu ise daha hızlı dönüş alınabilir. Aynı zamanda sahte hesap ile mesajlaşırken, karşı taraftan gelen mesajlara anında dönüş yapmamak daha gerçekçi bir sohbet ortamı oluşturabilir.

Instagram Fake Hesap Nasıl Anlaşılır?

Fake hesap açma sırasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda kullanıcılar özenli davranmalıdır. Hesapların sahte olduğunu anlamak bazı durumlarda oldukça kolay olabilir. Gizli bir sahte hesap olsa dahi takipçi, takip edilen ve gönderi sayıları görülen bilgilerdir. Takipçi ve beğeni sayılarının çok fazla olması, ancak gönderi sayısının düşük olması gibi durumlar dikkat çeker. Kişisel olmayan profil fotoğrafı ve paylaşımlar ve anlam ifade etmeyen paylaşımlara hesapların sahte olması konusunda ipucu veren konulardır.