maxresdefault 76

Birini Arıyorum Çalmadan Kapanıyor Sorunu %100 Çözüm

Birini arıyorum çalmadan kapanıyor sorunu birçok kullanıcı tarafından dile getirilen şikayetler arasında yer alır. Telefon kullanıcılarının yaşadıkları sorunlar arasında sık şekilde karşılaşılan problemlerden biri olarak telefonun çalmadan kapanması için çeşitli çözüm yollarına başvurulabilir. Aradığınız numara çalmadan kapanıyor ise sebep olabilecek durumlara göz atılabilir.

Birini Arıyorum Çalmadan Kapanıyor Sorunu Neden Olur?

Toplum tarafından hat düşmüyor olarak da adlandırılan sorun karşısında kullanıcılar sebebin ne olduğunu merak eder. Telefonun çalmadan kapanması genellikle zayıf ağ sinyallerinden, hasar almış veya eskimiş SIM kartlarından ya da yanlış takılmış SIM kartlarından kaynaklanabilir. SIM kartı ve operatör gibi sorunlar dışında kullanılan cihazdan kaynaklı sorunlar da neden olabilir.

Birini Arıyorum Çalmadan Kapanıyor Sorunu Çözüm Yolları

Aramak istediğiniz numara çalmadan kapanıyorsa sorunu çözmek için ilk olarak nedenini tespit etmek faydalı olabilir. Sürekli olarak kullandığınız SIM kartının yanlış takılması gibi sorunlar düşük ihtimaller olduğu için ilk olarak sinyal kontrol edilebilir. Sinyalde herhangi bir sorun yok ve telefon çekiyor ise özellikle faturasız hat sahipleri bakiyelerini ya da paketlerini kontrol edebilir. Birini arıyorum çalmadan kapanıyor şikayeti karşısında tercih edilebilecek bazı çözüm yolları bulunur.

01399fbfiphonearamaekrani 1

Telefon Yazılımını Kontrol Etmek

Telefonların sahip oldukları işletim sistemlerinin güncel olması oldukça önemlidir. Akıllı telefonların güncel bir yazılıma sahip olması telefondaki aktivitelerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan sunar. Sistemlerde yaşanılan aksaklıkların nedeni yazılım güncel olmaması olabilir. Yazılım eski sürümde kaldıysa yenisi için güncelleme başlatılabilir.

Arama Yönlendirmeyi Devre Dışı Bırakmak

Arama yönlendirme kullanıcıların arama yaparken sorun yaşamasına neden olabilir. Fark edilmeden aram yönlendirme etkinleştirilmiş olabilir. Telefonun ayarlar menüsü üzerinden Arama Yönlendirme sekmesine giriş yapılarak devre dışı bırakılabilir. Birini arıyorum çalmadan kapanıyor sorununu çözebilecek yöntemlerden biridir.

SIM Kartını Çıkarıp Takmak

SIM kartları, kullanıcıların telefon üzerinden arama ve mesajlaşmasına imkan sunar. Gerçekleştirilen aramalarda yaşanılan sorunların sebebi SIM kartı olabilir. SIM kartları sürekli olarak takılıp çıkartılan parçalar olmadıkları için cihazını yeni alan ya da SIM kartını değiştiren kişiler bu konuda daha dikkatli olabilir.

Sadece SIM kartının yanlış takılması değil, aynı zamanda eski SIM kartları da çeşitli sorunlara yol açabilir. Kullanıcılar, diğer yöntemler ile sorunlarını çözemedikleri zaman SIM kartlarını kontrol edebilir. Yanlış takılmış ise düzeltilebilir ya da yenisi için operatör şirketine başvuruda bulunulabilir.

Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Ağ ayarlarını sıfırlamak, birini arıyorum çalmadan kapanıyor şikayetinde bulunan kullanıcılar için kesin çözüm sunan yöntemlerden bir diğeridir. Telefonun ağ ayarları üzerinden sıfırla komutu verilerek sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Benzer şekilde bir yöntem tercih etmek için telefonu kapatıp yeniden açmak ve SIM kilidini girmek de SIM kartının sorunu ortadan kaldırmasına yardımcı olabilir. Arama yapıldığı zaman çalmadan kapanması durumunda tercih edilebilecek yöntemler arasından seçim yapılabilir.