Facebook bu ozellikle profil hirsizlarinin onune gececek

Facebook bu özellikle profil hırsızlarının önüne geçecek

Kısa süre önce Facebook’un profil fotoğraflarını korumak adına yeni bir özellik üzerinde çalıştığı öğrenildi. Peki Facebook profil fotoğraflarınızı nasıl koruyacak? İşte tüm detaylar!

Facebook üzerinde çalışmış olduğu güvenlik adına gelen birçok yenilik ve iyileştirme güncellemeleri son zamanlarda sürekli gelirken Zuckerberg, profil fotoğraflarının güvenliği için yeni bir test sürecini başlattı. Bundan böyle profil fotoğraflarınızın indirilmesi veya paylaşılmasına olanak sağlayan etmenler ortadan kaldırılacak. Her ne kadar Facebook’un güvenliği oldukça başarılı olmuş olsa bile bazı kötü niyetli insanlar tarafından diğer kişilerin zarar görmesi her an beklenebilir. Buna verilecek en büyük örnek ise birinin sizinle aynı isimde hesap açıp ardından profil fotoğraflarınızı yüklemesi diyebiliriz. Elbette bu işlem bir dolandırıcılık kapsamına girmektedir.

Facebook bu özellikle profil hırsızlarının önüne geçecek

Android için ekran görüntüsü artık alınmayacak!

Facebook bu dolandırıcılık veya sahtekarlığın önüne geçmek için profil fotoğrafınızı koruyucu bir yeni özelliği test etmek için fazladan mesai yapıyor. Bu yeni özelliğin aktif olarak kullanımı gerçekleşirse eğer, profil fotoğrafınızın paylaşılması ve bir başka kişi tarafından gönderilmesi artık mümkün olmayacak. Hatta arkadaş listenizde yer almayan kişiler bile profil fotoğrafınızı etiketleyemeyecek ve diğer kişiler ekran görüntüsü dahi alamayacaklar. Elbette bu özellik şuan için sadece Android platformunda çalışabiliyor.

Hindistan’da yayınlanmış olan bu yeni özellik hakkında Facebook yetkilileri yeni özelliği kısa sürede diğer ülkelerde de yayınlamaya başlayacağız dedi. Bakalım bu yenilik ne kadar işe yarayacak bekleyip göreceğiz.