Donanım Kategorisi
2 gün önce

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Tablet Yerine Klavyeli Bilgisayar Verileceğini Açıkladı

0 Yorum

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Burdur'da katıldığı kitap fuarı açılışında;okullarda tablet yerine klavyeli bilgisayar dağıtılacağını açıkladı. Bakan İsmet Yılmaz, Burdur'da gerçekleştirdiği açıklamalarda, okullarda sabahçı-öğlenci şeklinde tabir edilen ikili öğretimi tamamen kaldırmaya karar v..

2 gün önce

Apple, MacBook Pro’daki Sorunlu Bataryaları Ücretsiz Değiştirecek

0 Yorum

Apple, yeni üretim olan bazı MacBook Pro’larda batarya ile ilgili sorun yaşayan kullanıcıların, bataryalarını ücretsiz olarak değiştirecek. Ayrıca bu sorun için daha önceden ödeme yaptıysanız ödediğiniz ücreti geri alabileceksiniz. Öncelikle Apple Macbook Pro’nuzun, Macbook pil değişim programı k..

3 gün önce

13 İnç Ebatında 14 İnç Ekrana Sahip Honor MagicBook Tanıtıldı!

0 Yorum

Huawei’nin çatısı altında faaliyet gösteren Honor, yeni akıllı telefonu Honor 10 modelini duyururken, ayrıca Honor MagicBook’u da duyurdu. Huawei, MateBook X Pro dizüstü bilgisayarı ile MWC 2018‘de beğeni kazanmıştı. Şimdide taşınabilirliği ile dikkatleri çekeceğine inandığımız Honor MagicBook mo..

4 gün önce
AMD

AMD, Ryzen 2. Nesil İşlemcilerin Fiyatlarını Açıkladı!

0 Yorum

Dört farklı modeli ile AMD, 2. nesil Ryzen işlemcileri satışa sunuldu. Satışa çıkan modeller: Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X ve Ryzen 5 2600  2. nesil AMD Ryzen işlemciler İle Neler Değişiyor? Satışa sunulan 2. Nesil işlemciler ile birlikte Zen+ çekirdeği, IPC’yi artırırken, bir öncek..

1 hafta önce

5.1 GHz hızında İntel’in Yeni işlemcisi Core i7-8086K Ortaya Çıktı

0 Yorum

İntel’in 40. yıl kutlamalarına özel olarak geliştirdiği, Core i7-8086K isimli bir işlemcisine ait performans testleri gün yüzüne çıktı. Intel daha önce de 20. Yılına özel olarak, Pentium G3258 ile kullanıcıları ile buluşmuştu. Intel 8086’nın 40. Yılı şerefine geliştirilen bu işlemci performansı i..

1 hafta önce
AMD Ryzen 7 2700X

AMD, 2. nesil Ryzen işlemcilerini duyurdu

0 Yorum

AMD, masaüstü için 2. nesil Ryzen işlemcilerini duyurdu. İki adet Ryzen 5 ve iki adet Ryzen 7 olmak üzere dört yeni modelin satışa sunulacağı açıklandı. AMD, bir süredir beklendiği üzere 2. nesil Ryzen işlemcilerini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada iki adet Ryzen 5 ve iki adet Ryzen ..

2 hafta önce

Güncel PC Satış Rakamları Açıklandı

0 Yorum

2018’in ilk üç ayında gerçekleşen PC satış rakamları açıklandı. Gartner ve IDC firmalarının raporlarına göre en çok tercih edilen PC markası da ortaya çıkmış oldu. Paylaşılan araştırmaya göre, dünya genelinde toplam 60,4 milyon adet PC sevkiyatı gerçekleşti. 2017’nin aynı dönemiyle karşılaştırıld..

2 hafta önce

Nvidia, AMD’nin Kollarına Kendini Bırakmak İstemiyor

0 Yorum

Ekran kartı üreticisi olan Nvidia, üretmiş olduğu ekran kartlarının AMD'ye ait olan ekran kartıları ile aynı markanın altında satışa sunulmasını istemiyor. Nvidia, Geforce ortaklık programına dahil olan ekran kartı modellerinin üreticilerinden AMD için faklı bir marka hazırlamalarını istedi. Ü..

2 hafta önce
PlayStation 5

PlayStation 5’in satışa sunulacağı tarih kesinleşiyor

0 Yorum

Wedbush Securities’in analiz uzmanı Michael Pachter, PlayStation 5'in satışa sunulacağı tarihle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Analiz uzmanı, mevcut tahminlerin büyük bir bölümünün yanlış çıkacağını belirtti. PlayStation 5 ile ilgili tahminler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde konso..

3 hafta önce
2013 Mac Pro

Yenilenen Mac Pro’nun tanıtılacağı tarih açıklandı

0 Yorum

Apple’ın pazarlama müdürü Phil Schiller, 2013 Mac Pro'nun uzun süredir beklenen değişimi üzerinde çalıştıklarını söyledi ve gelecek seneyi işaret etti. Apple, 2013 Mac Pro’nun yenileceğini resmi olarak açıkladı. TechCrunch’a röportaj veren Apple Pazarlama Müdürü Phil Schiller, daha önceden şirket..