iPhone Cihazlarda Batarya Koruma Yolları

iPhone Cihazlarda Batarya Koruma Yolları

Pil ömrü, iPhone cihazı kullanan kişilerin sıklıkla karşılaşmış olduğu problemler arasında yer almaktadır. Nitekim iPhone cihazların en zayıf yönlerinin bataryaları olduğu bilinmektedir. Son geliştirilen cihazlarda bu durumun önüne geçilmiş olsa da daha önce üretilen cihazlarda bu durum söz konusu değildir. Günümüzde akıllı telefonlar oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta ve günün neredeyse her anında cihazların açık olmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum da iPhone sahibi kişilerin batarya ömrünü uzatma arayışı içinde olmasına sebep olmuştur. Peki, iPhone cihazlarda batarya koruma yolları nelerdir ve pil ömrü nasıl uzatılır?

Ekran Parlaklığını Düşürün

Ekran parlaklığını düşürmek iPhone cihazlarda olduğu gibi her cihazda kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem sayesinde cihazların bataryaları daha uzun sürelerde tükenecek ve şarj ömrü de uzun olacaktır. Akıllı cihaz kullanımlarına ekran parlaklığını gerekli ölçüde kullanmak oldukça önemlidir.

Kullanmadığınız Uygulamaların Bildirimlerini Kapatın

iPhone cihazların batarya sorunlarında kurtulmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi de gerek duymadığınız uygulamaların bildirimlerini kapatmaktır. Yalnız mesajlaşma ve önemli uygulamaların bildirimlerini kapatmanız güncel mesaj ve bilgileri alamamanıza neden olacaktır. Bu sebeple daha çok sizin için önemsiz bildirimler gönderen filtre uygulamaları gibi uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Batarya Koruma Yolları

Gerek Duymadığınız Uygulamaların Konum Erişimine İzin Vermeyin

Akıllı telefonların bataryalarını tüketen etkenlerden bir tanesi de konumdur. Tek başına oldukça etkili olmasa da diğer önerilere hep birlikte uyulduğunda iPhone cihazların şarj performanslarında oldukça yükselme gözlemlenmektedir. Banka uygulamalar ya da benzeri önemli uygulamaların konum erişimlerini yalnız kullanırken izin ver şeklinde düzeltebilirsiniz. Gereksiz gördüğünüz ve neredeyse hiç kullanmadığınız konum içeren uygulamaların ise konum erişimlerini tamamen kapatabilirsiniz.

Arkaplanda Uygulama Yenileme Özelliğini Kapatın

iPhone cihazlarda batarya koruma yolları nelerdir? Arkaplanda yenileme özelliği pil seviyelerinin hızlı bir şekilde tükenmesine neden olmaktadır. Arkaplanda yenileme özelliği uygulamaların yenilikleri kontrol edip güncellenmesini ve otomatik olarak indirilmesini sağlamaktadır. Bu işlem telefonların pil ömrünü oldukça kısaltan etkenlerden biridir. Bunun için cihazınızda mevcut uygulamalara Ayarlar kısmından girerek arkaplanda yenileme özelliklerini kapatabilirsiniz.