apple macbook pro 13 inc 2020 ozellikleri 13187231 amp 1

Macbook’ta Servis Pili Uyarısını Düzeltmenin 3 Yolu

Macbook’larda arızalı bir pil uyarısının birçok nedeni vardır, ancak servisi ziyaret etmeden birkaç düzeltme metodunu deneyebilirsiniz. Bunlardan üçüne bir göz atalım.

1. Sistem Yönetim Denetleyicisini (SMC) sıfırlayın

MacBook’unuz çıkarılamayan bir pille sahipse SMC’yi sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Yaklaşık 2009’dan itibaren Mac’ler bu kategoriye girecek ve piliniz bu kadar eski bir makinede bozuluyorsa, muhtemelen yine de yeni bir MacBook satın almak isteyeceksiniz.

İşte SMC’yi sıfırlama adımları.

1. MacBook’unuzu kapatın.

2. Bilgisayarınızdaki güç adaptörünü bir elektrik prizine bağlayın.

3. tutun Vardiya + Kontrol + Seçenek + Güç düğmelerine basın, ardından bırakın.

4. MacBook’u çalıştırın, ardından pil durumu menüsünü kontrol ederek “Batarya Servisi” uyarısının kaybolup kaybolmadığını kontrol edin.

5. SMC’yi sıfırlamak çoğu zaman işe yarar. Yine de, Mac’inizdeki Servis Pili uyarısını düzeltmek için başka adımlar atmanız gerekebilir.

apple macbook pro

2. Pili Yeniden Kalibre Edin

Bu yöntem biraz zaman alabilir, ancak Mac’inizdeki Servis Pili uyarısını düzeltmeye değer.

Aslında, Apple da öneriyor Bu, pilinizin bakımına yardımcı olmak içindir, ancak frekans, bilgisayarın ne sıklıkta kullanıldığına bağlıdır.

şte izlemeniz gereken adım:

1. Pilinizi yüzde 100’e kadar şarj edin.

2. Şarj edildikten sonra, şarj cihazı hala takılı ve açıkken MacBook’u yaklaşık iki saat kullanın.

3. Bu noktada şarj cihazını fişten çekin ve MacBook’u pil gücü bitene kadar kullanın. “Pil Durumu” menüsünde düşük pil uyarısı göreceksiniz. Mac uyarı vermeden uyuyacak ve bu olduğunda kapatın.

4. En az beş saat bekleyin, ardından Mac’i tam olarak şarj edin.

Bu, pilinizi kalibre etmelidir. Öyle olsa bile, burada da pek şansınız olmayabilir. Denemek için bir çözüm daha var, ancak istediğiniz çözüm olmayabilir.

3. Yetkili Apple Servis Sağlayıcısına gidin

Mac’inizdeki Servis Pili uyarısını düzeltemediyseniz ve sunduğumuz çözümler yardımcı olmadıysa, düzeltme onu tamire götürmek olacaktır.

Arızalı bir pil, Mac üzerinden şarj ettiğiniz cihazlarla ilgili sorunlar ve daha pek çok şey gibi uyarının görünmesinin birçok nedeni olabilir.

Basit düzeltmeler işe yaramazsa, bir Genius Çubuğu teknisyeni genellikle nedeni teşhis edebilir. Yine de, çoğu durumda uyarının bir nedeni olduğunu unutmayın. Yeni bir pile ihtiyacınız olabilir. Bunlar oldukça büyük bir üç haneli miktara ulaşabilir, bu nedenle Mac’inizi düzeltmek için alırsanız bunu gelecek planlarınıza dahil edin.

Kaynak: https://www.routech.ro/