Huawei Freebuds Studio İncelemesi

Huawei Freebuds Studio İncelemesi

Huawei, tıpkı akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar kategorisinde olduğu gibi müzik severler için hazırladığı kulaklık kategorisini de geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Kablosuz kulak içi kulaklıklarından sonra ivedi bir şekilde kulak üstü kulaklık pazarında da yer alan şirket, ilk modeli olan FreeBuds Studio’yu aktif gürültü engelleme özelliği ile birlikte kısa bir süre önce tanıttı.

Huawei FreeBuds Studio Tasarımı 

FreeBuds Studio, tasarımı bakımından sade ve şık görünen bir model. Bu kulaklık siyah ve şampanya sarısı renkleriyle tercih edilebilecek. FreeBuds Studio, tasarımıyla göze hitap ettiği kadar oldukça da ergonomik bir kulaklık. İç kısımda deri kulaklık yastığı yer alırken, bu yastıklar oldukça rahat. Aynı şekilde kafa bandı kısmında da yumuşak malzeme kullanılmış durumda. Böylece uzun süreli kulaklık kullanımlarında çok rahat edeceksiniz.

Her iki tarafta yer alan paslanmaz çelik malzemeden oluşan silindir kısımlarla güçlendirilen FreeBuds Studio, böylece fazlasıyla da sağlam yapıda dizayn edilmiş. Bu şekilde uzun yıllar boyunca eskimeden kullanılabilecek yapıda olmuş.

Huawei Freebuds Studio İncelemesi

Huawei FreeBuds Studio Özellikleri

Aynı anda 2 adet cihaza birden bağlayabildiğiniz FreeBuds Studio, bu özelliği ile her defasında bağlantı değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Örneğin telefonunuz ve tabletinize aynı anda bağlayabilir, bu sayede tabletten bir şeyler izlerken, o sırada telefonunuza gelen çağrıyı da sağ kulaklığa çift tıklayarak yanıtlayabilirsiniz. Bluetooth 5,2 ile bağlantı kuran kulaklık, içerisinde çift Bluetooth anteni barındırıyor. Bu sayede kesintisizi ve düşük gecikmeli ses iletimi sunan kulaklık, Hi-Fi seviyesinde bir dinleme deneyimi için 48 kHz’e kadar geniş frekanslı yüksek çözünürlüklü ses kalitesi verebiliyor.

Huawei FreeBuds Studio’nun pil ömrüne de değinmek gerek. Huawei’nin akıllı saatlerinden de bilindiği üzere uzun pil ömrü bu kulaklık için de sunulmuş. Aktif Gürültü Engelleme özelliğinin aktif olduğu kullanımlarda 20 saate kadar pil performansı veren FreeBuds Studio, bu modu kapatırsanız, bu süreyi çok daha uzatabiliyor. Diğer yandan cihazın hızlı şarj özelliği de bulunuyor. 10 dakikalık hızlı şarj ile 5 saate kadar dinleme süresi elde edebiliyorsunuz. Kulaklığın tam kapasitede şarj olma süresi ise 70 dakika kadar.