Twitch Reklam Engelleme

Twitch Reklam Engelleme

Twitch reklam engelleme izleyicilerin öğrenmek ve uygulamak istedikleri yöntemleri kapsar. Reklamsız şekilde yayınları izleyebilmek için tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunur. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Twitch, canlı yayınların yapılmasına izin veren bir ortama sahiptir. Canlı yayınlar, tüm Twitch kullanıcıları tarafından erişilebilir şekilde paylaşılır.

Twitch Reklam Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Dünya genelinde popülerlik kazanmaya başlayan Twitch, birçok platform gibi para kazanmak için reklamlardan faydalanmayı tercih etmiştir. Reklamlar, izleyicilerin yayınları sırasında karşısına çıkar. Statik ve video reklamlar, platform içinde sık şekilde kullanıcıların karşısına çıkar. Twitch reklam engelleme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • VPN kullanarak konum değiştirme,
  • Twicth reklam engelleyici kullanma,
  • Reklam engelleyici tarayıcı indirme,
  • Proxy yazılım kurma,
  • Twitchls kullanma,
  • Twitch turbo abonesi olma,
  • Yayıncılara abone olma,
  • Adugard uygulamasını kullanma.

VPN Kullanarak Konum Değiştirmek

Twitch reklamlarını engellemek için mobil cihazların kullanılması işleri biraz daha zorlaştırabilir. VPN kullanılarak reklamsız şekilde Twitch yayınlarını izlemek mümkündür. VPN, kullanıcıların başka bir IP adresi üzerinden bağlantı kurmasını sağlar. Rusya, Sırbistan, Polonya, Ukrayna, Kosta Rika ve Kolombiya gibi ülkelerde Twitch reklamları yoktur. VPN sayesinde konum değişikliği bu bölgelere yapılarak reklamsız ve kesintisiz şekilde yayınlar izlenebilir.

Twitch Reklam Engelleme3

Twitch Reklam Engelleyici Kullanmak

Bilgisayarlarda tercih edilebilecek yöntemlerden biri reklam engelleyici kullanmaktır. Sayfa içi reklamların önlenmesi için kullanılabilecek programlar bulunur. Güvenilir ve ücretsiz programlar tercih edilerek Twitch reklam engelleme oldukça kolay hale gelir. Popüler şekilde tercih edilen programlardan biri; uBlock Origin, açık kaynaklı bir tarayıcı uzantısıdır. Program kullanılarak reklamlar olmadan yayınlar izlenebilir.

Reklam Engelleyen Tarayıcı İndirmek

Mobil cihazlarda en kolay şekilde tercih edilebilecek yöntem tarayıcıyı değiştirmektir. Twitch uygulaması yerine, yayınları izlemek için tarayıcılar tercih edilebilir. Brave ve Opera gibi tarayıcılar, üçüncü taraf reklamlarını varsayılan olarak engeller. Yayınlar sırasında kesinti yaşamdan reklamsız bir deneyim sunan yöntemlerden biridir. Bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda tercih edilebilecek kolay yöntemlerden biridir.

Twitch Reklam Engelleme2

Proxy Yazılım Kurmak

Bağlanmak istenilen site ve kullanıcı arasında aracı görevi gören proxy, web trafiği sizin için yönlendirilir. Bağlanmak istenen site, Proxy sunucunun IP adresini görür ve sanal konum taklit edilmesine imkan sunar. VPN kullanmaya benzer bir mantığa sahiptir. Twitch reklamları bulunmayan bir ülkeye bağlanmak için Proxy kullanılabilir. Proxy yazılımlar, VPN hizmetler ile kıyaslandığı zaman güvenlik riskleri bulunabilir.

Yayıncılara Abone Olmak

Twitch reklam engelleme için tercih edilebilecek yöntemlerden biri takip edilen yayıncılara abone olmaktır. Reklamları engellemek için herhangi bir üçüncü taraf program ya da yazılım kullanmak istemeyen kullanıcılar, abone olmayı tercih edebilir. Özellikle takip edilen kanal sayısı az ise tercih edilebilecek en güvenli yöntemdir. Aynı zamanda sevdiğiniz yayıncılara destek olmuş olursunuz.