Whatsapp Mesaj Gizleme

Whatsapp Mesaj Gizleme

Whatsapp mesaj gizleme son yıllarda oldukça popüler olan mesajlaşma uygulamasında nasıl yapılır merak konusu haline gelmiştir. Yazılı, sesli ve görüntülü şekilde iletişim kurmak için kullanılan Whatsapp uygulaması, çeşitli özelliklere sahiptir. Kullanıcılar, rehberinde kayıtlı olan numaralar ile Whatsapp üzerinden senkronize şekilde mesajlaşabilir. Günlük hayatta oldukça sık şekilde tercih edilen bir mesajlaşma yöntemi olarak kullanılır.

Whatsapp Mesaj Gizleme Yöntemleri Nelerdir?

Whatsapp kullanıcıları sohbet listesinde bulunan mesajları çeşitli sebeplerden dolayı gizlemeyi tercih edebilir. Whatsapp mesaj gizleme kullanıcıların saklamak istedikleri mesajları kolay bir şekilde saklamasına yardımı olur. Silmek yerine gizlemeyi tercih etmek bazı durumlarda daha avantajlı bir hale gelebilir.

Uygulama içinde bulunan mesajları gizlemek için farklı yöntemler tercih edilebilir. Mesajları arşivlemek en yaygın şekilde tercih edilen özelliktir. Özellikle kullanılarak mesajları silmek yerine arşivlenmiş mesajlar kısmında saklanması sağlanır. APK ile daha garanti bir yöntem tercih edilebilir. Uygulamadan gelen bildirimler üzerinden mesajlar gizlenebilir ya da uygulamayı direkt olarak gizlemek mümkündür.

Whatsapp Mesaj Gizleme3

Whatsapp Mesajlarını Arşivleme

En çok bilinen ve oldukça pratik olan yöntemlerden biri mesajları arşivlemektir. Sohbet ekranında birçok kişi ile mesajlara açık şekilde erişmek mümkündür. Android ya da IOS cihazlar üzerinden mesajları arşivleme işlemi yapılabilir. Whatsapp mesaj gizleme için arşivleme özelliğini kullanmak isteyen kişiler, şu adımları izleyebilir;

  • Whatsapp uygulaması açılır,
  • Arşivlenmek istenen sohbetin üzerine uzun süre basılır ya da sola kaydırılır,
  • Ekranda görünen seçenekler arasından Arşivleme seçilir.

Arşivlenen mesajlar IOS cihazlarda ekranın en üzerinde bulunur. Sohbet penceresini aşağı doğru kaydırarak arşivlenmiş mesajlara ulaşılabilir. Andorid cihazlarda ise ekranın en altında bulunan kısma gidilmesi gerekir. Uygulama içinde mesajlarını gizlemek isteyen kullanıcılar bu yöntemi tercih edebilir.

Whatsapp Mesaj Gizleme1

Whatsapp Mesajlarını APK İle Gizleme

Arşivleme yöntemi ile mesajlar saklanabilse de garanti altına alındığı söylenemez. APK kullanılarak gizleme yapılması mesajların üçüncü kişiler tarafından bulunmasını oldukça zorlaştırır. Android cihazlarda APK olarak çalıştırılabilen uygulama, IOS işletim sisteminde çalışabilmesi için cihazın jailbreakli olması gerekir. GBWhatsapp uygulamasını kullanarak mesajları gizlemek için yapılması gerekenler;

  • Cihazın Ayarlar menüsünden Gizlilik ayarlarına girilir,
  • Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin verin seçeneğini seçin,
  • Whatsapp cihazdan kaldırılır ve GBWhatsapp web sitesinden uygulama indirilir,
  • Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra gizlenmek istenen mesajları Gizle seçeneği ile kaldırmak mümkündür.

Whatsapp Mesajlarını Kilitleme

Mesajlara sadece kişisel olarak erişmek için mesajları kilitleme özelliğinden faydalanılabilir. Android cihazlarda parmak izi, IOS cihazlarda ise FaceID ve TouchID kullanılabilir. Whatsapp uygulamasından Ayarlar menüsüne giriş yapılır. Hesap seçeneği seçilir, Gizlilik kısmına girilir. Parmak izi kilidi ayarını bularak istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Whatsapp mesaj gizleme yöntemleri arasında tercih edilen yöntemlerden biridir. Mesajlara parmak izi ya da FaceID olmadan giriş yapılması mümkün değildir.