Modem power isigi yanip sonuyor

Modem Power Işığı Yanıp Sönüyor

Modem power ışığı yanıp sönüyor problemi internet kullanıcılarının çeşitli zamanlarda yaşadıkları bir problem olarak bilinmektedir. Modemlerin çalışma mantıkları bilgisayarın uzaktan kontrol etmesine yardım etmek şeklindedir. İnternet bağlantısı adına en önemli etkenlerden biri olan modem internet ve bilgisayar arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu noktada power ışığının yanıp sönmesi şeklinde meydana gelen problemin birçok farklı etken dolayısıyla gelişebileceğini dile getirmek yanlış olmayacağı gibi, çözüm yöntemlerine geçmeden önce problemin neden kaynaklandığını anlamak gerekir.

Modemin On Off Düğmesini Deneyin

Eğer Modem power ışığı yanıp sönüyor problemiyle karşılaştıysanız ve problemin neden kaynaklandığını anlamıyorsanız modeminizin arkasında yer alan on off düğmesini tekrar başlatarak problemi düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Eğer teknik bir problem varsa tekrar açılıp kapatılması ile birlikte ortadan kalkacak ve bu durumda modem eskisi gibi problemsiz şekilde çalışmaya devam edecektir.

Modem power isigi yanip sonuyor3

Modemi Resetleyin

Modam power ışığı yanıp sönüyor problemini ortadan kaldırabilmenizin bir diğer yolu ise modemi tamamen resetlemek yani baştan başlatmaktır. Modeminizi resetlemek için;

  • Öncelikle işleme başlatmadan önce bir iğne ya da iğne inceliğinde olan bir çubuğa sahip olmanız gerekir.
  • Ardından iğne kalınlığındaki çubuğu modem arkasında yer alan resetleme deliğinin içine sokarak en az 60 saniye kadar basılı tutmak gerekir.
  • 60 saniyenin sonunda modem resetleme sayılacak ve tekrar başlamak için uygun hale gelecektir.

Güç Adaptörünü Kontrol Edin

Pek çok İnternet kullanıcısı modem power ışığı yanıp sönüyor problem ile karşılaştıkları takdirde problemin modern kutusu ile ilgili olduklarını düşünmekte ve bunun için çeşitli çözüm önerileri geliştirmektedir. Modem kutunuzu kapatıp açmak ya da resetleyerek sıfır hale getirmek gibi çeşitli yöntemler modeminize power ışığının yanıp sönmesi probleminin önüne geçmeniz konusunda sizlere yardımcı olabilir. Ancak bu noktada modemin meydana gelen probleminin her zaman modem kutusu ile ilgili olmadığını ve bazı durumlardaki güç adaptörü sebebiyle de meydana gelebilecek bir arıza olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Eğer modem kaynaklı olarak gerçekleşmeyen bir ışık yanıp sönmesi problemiyle karşılaşıyorsanız bu durum güç adaptörünün arızalı olduğunu gösterebilir. Bunun için mutlaka teknik bir yardım almalı ve eğer problem ortadan kalkıyorsa modemi yeni bir güç adaptörüyle değiştirmeniz gerekmektedir.

Modem power isigi yanip sonuyor2

İnternet Sunucunuzdan Yardım Alın

Bazı yoğun durumlarda modem power ışığı yanıp sönüyor problemine yol açan etkenler modem kutusu ya da güç adaptörünün hiçbiri ile ilgili olmayabilir. Bilgisayar ve telefonları uzaktan internet bağlamak üzerine çalışma sistemiyle çalışan ve kendine ait özellikleri olan internet bazı durumlarda sunucu sebebiyle de arıza yaşıyor olabilir. Siz de uyguladığınız yöntemlere rağmen herhangi bir düzelme meydana geldiğini gözlemliyorsanız internet sunucunuzda yardım alarak problemin neden kaynaklandığını daha profesyonel şekilde çözme konusunda önemli bir adım atabilirsiniz.  Böylelikle problem profesyonel şekilde ele alınacak ve kısa süre içerisinde çözülecektir.