Motive edici girişimci sözleri

Motive edici girişimci sözleri

Motive edici girişimci sözleri, özellikle girişimcilikte başarılı olmak isteyenlere güç veriyor. Bu konuda bu sözleri açıklayacağız.

Öncelikle girişimcilikten kısaca bahsetmek istiyoruz. Girişimcilik, yeni bir fikir ortaya koyarak yeni bir projeye başlamak ve bu projeyi geliştirmek olarak açıklanabilir. Örneğin Bill Gates’in MS-DOS yazılımını geliştirmesi, Windows’u piyasaya sürmesi veya Microsoft şirketini kurması birer girişim adımları olarak yer alıyor.

Motive edici girişimci sözleri

Elon Musk, söylediği bir sözde iş yapmanın keke benzediğini açıklıyor. Tüm malzemeleri doğru bir şekilde katan, doğru miktarda koyan girişimciler kıvamı doğru bir şekilde tutturabilir. Kısacası her işte bir başarı sağlamak için o işin inceliklerine dikkat etmek gerekiyor.

Google’ın kurucu ortaklarından birisi olan Sergey Brin’in bir sözünde ise başarılı olmak için çok hata yapmak gerektiği açıklanıyor. Yani bir kişi o işte başarılı olmak istiyorsa hatalarından ders almalı, daha fazla tecrübe edinmeli. Bu sayede gelecekte daha az hata yapacak.

Girişimci olan Estee Lauder’in bir sözüne göre başarılı olmak için hedefi düşünmek, başarı hayali kurmak yerine çalışmak gerekiyor. Bir insan doğrudan kendisinden oldukça uzak olan bir hedefe odaklandığında onun için bu iş daha zor gelecek. Eğer ki insan başarıya ulaşmak için hedefi birkaç dilime bölse ve önce küçük hedeflerden başlar ise daha başarılı olur.

Motive edici girişimci sözleri

Thomas Ford’un söylediği bir söz adeta ibretlik seviyede. Thomas’ın yaptığı açıklamaya göre bazı kişilerin umursamadığı detaylar diğerleri için servete dönüşebiliyor. Buna bir örnek vererek açıklama yapmak istiyoruz. Nintendo ve Sony, 90’lı yıllarda oyun konsolu için anlaşma yapar. Nintendo, proje iyice ilerledikten sonra işten ayrılma kararı alır. Sony ise ortada kalan bu projenin adını PlayStation olarak belirler. Nintendo bu projeden ayrılarak tarihin hatasını yapmış olur.

Albert Einstein’in söylediği bir sözde mantığın kişiyi A noktasından B noktasına götürdüğünü fakat hayal gücünün kişiyi her yere götürebileceğini açıklıyor. Kısacası her zaman bir proje geliştirirken mantıklı düşünmek yerine farklı kapılara çıkan yolları da incelemek gerekiyor. Bu şekilde başarıya hızlı bir şekilde ulaşılabilir.