LG G7 3 2

LG, G7’de OLED’den LED Ekran Paneline Dönmeyi Planlıyor Olabilir!

LG, CES 2018’de rakipleri yeni model çıkarttı diye kendilerinin de yeni akıllı telefon çıkartmayacaklarını açıklamıştı. Şimdi de LG’nin yeni amiral gemisi olacak olan G7 için yeni bir öngörü paylaşıldı. İddiaya göre LG, yeni modelinde OLED ekrandan vazgeçtiği söyleniyor.

Güney Koreli teknoloji devinin yeni amiral gemisi LG G7 modelinde OLED ekran yerine LCD ekran paneline yer vereceği iddia edilirken; bunun sebebinin ise maliyetler olduğu iddia ediliyor.

Rakip markaların yeni sundukları veya sunacakları amiral gemilerinde OLED ekran panelleri tercih ediliyor. OLED her ne kadar avantaj ve kalite ön plana çıkarılsa da bu da yanında yaklaşık olarak LED ekrana göre 3 kat bir maliyet yükü getiriyor. LG’nin bu yüzden OLED yerine LED ekrana yöneleceği iddiasının destekli olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca iddia’nın devamında ise ekran panelinden elde edilecek kazanç donanım seviyesinin arttırılması için kullanılacağı; OLED panele sadece V serisi akıllı telefon modellerinde yer verileceği belirtiliyor.

Güney Koreli analistlerin iddialarının önümüzdeki Nisan veya Mayıs ayında lansmanı beklenen LG G7 modelinin tanıtılması ile netleşmiş olacak. Ancak şunu belirtmek gerekir ki LG’nin mobil piyasasında ki durumu kötü, CES 2018’de ki açıklamaya bakıldığında da rekabet içinde olmayacak olan markanın, Ekran konusunda her ne kadar geride kalsa da kullanıcılarını donanım seviyesi ile memnun etmek amacında olduğunu düşünüyoruz.