İnternet Kategorisi
4 saat önce

Yüzlerini hiç görmediğiniz ama seslerini hep duyduğunuz ses sanatçıları!

0 Yorum

Bugs Bunny gibi birçok farklı karakterleri seslendirip Türkçe olarak dinlemenizi sağlayan kişiler hakkında hiç bilginiz var mı? İşte o sanatçılar... Seslendirme işi her ne kadar dışarıdan basit görünse de oldukça zor bir iştir. Çünkü bazen akıllardaki karakterler adından değil sesinden tanınmakta..

1 gün önce

Lise mezunları bile KPSS olmadan memur olabilecek

0 Yorum

Şubat ve Mart ayı arasında lise mezunlarınında dahil edildiği KPSS şartı aranmadan memur alımı duyurusu yapıldı. Kamu ve kuruluşların yaşanan eksikliği gidermek adına, Şubat ve Mart ayı içerisinde lise mezunu dahil 10.500 kişi işe alınacak. Bildiğiniz gibi genelde KPSS şartı sunan kurumlar, bu se..

1 gün önce
facebook

Dev Sosyal Medya Platformu Facebook ve Instagram Çöktü mü?

0 Yorum

ABD, Avrupa ve Asya'dan Facebook ve Instagram'a girmek isteyen kullanıcıların "Üzerinde çalışıyoruz, en kısa zamanda düzelteceğiz'' uyarısı ile karşmaları üzerine ortaya çıkan durumda her İki sosyal medya platformunun çöktüğü bildirildi. Ülkemizde ise şu an bir sıkıntı gözükmüyor. Erişim sorunu y..

1 gün önce
bandeşi

Yalnızca 3 kişi tarafından konuşulan ‘unutulmuş’ dil: Bandeşi

0 Yorum

Pakistan'ın kuzey kısımlarında bulunan bir köyde yalnızca 3 kişinin bildiği, Bandeşi olarak isimlendirilen bir dil konuşuluyor. Göçlere ve modern hayatın getirilerine bağlı olarak unutulan bu dil, dillerin var olma ve yok olma sürecini mükemmel bir şekilde gözler önüne seriyor. Pakistan'ın kuzey ..

2 gün önce

Twitter’da binlerce kişinin hesabı aniden askıya alındı

0 Yorum

Kısa süre önce binlerce Twitter hesabı askıya alındı. Bu durum üzerine platform'da #TwitterLockout hashtag'i başa çıktı. Geçtiğimiz gece sosyal ağ platformu olan Twitter'daki binlerce hesap aniden askıya alındı. Konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, çoğu hesabın hatalı bir şekilde botl..

2 gün önce

Mavi Balina oyunu Bursa’da bir gencin daha hayatına son verdi!

0 Yorum

Mavi Balina oyunu henüz bitmiş değil. Kısa süre önce Bursa'da bir can daha aldı. İşte detaylar! Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan oyunu Mavi Balina, Türkiye'den bir can daha alıp götürdü. Bursa'da yaşayan 16 yaşındaki Ahmet P., arkadaşıyla oyun oynarken Mavi Balina'dan görev alıp kendini halı sah..

2 gün önce

Instagram’da Ar-15 Fotoğrafı Paylaşınca Terörist Şüphesiyle Tutuklandı!

0 Yorum

ABD'de bir Instagram kullanıcısı profilinde AR-15 fotoğrafı paylaşınca ve altına 'Sonunda okula dönmeyi düşünüyorum' yazınca terör saldırısından şüphelenen polis tarafından tutuklandı. Teksas eyaletinde Texarkana'da yaşayan Riccky Jared Rankin, Instagram profilinde  AR-15 yarı otomatik tüfek foto..

3 gün önce

Facebook yeni gITF 2.0 dosya türüne destek verecek

0 Yorum

Facebook artık gITF 2.0 dosya türünü desteklemeye başlıyor. Bu bakımdan kişiler artık kendi hazırladıkları veya hazır 3 boyutlu modelleri uygulamalarda kullanabilir veya paylaşabilir! 2017 yılının Ekim ayı içerisinde 3 boyutlu modelleri desteklemeye başlayan Facebook, kısa süre önce yaptığı bir y..

3 gün önce

Sürekli osuran adamdan dolayı Amsterdam uçağı acil iniş yaptı!

0 Yorum

Dubai’den Amsterdam için seyreden uçakta şimdiye kadar yaşanmayan bir olay yaşandı. Uçak'ta yolculardan biri sürekli osurunca Viyana'ya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Kısa süre önce Fox News tarafınca paylaşılan haber doğrultusunda, hava yolunda yaşanan olayların en dikkat ve komik olan konusu g..

4 gün önce
Facebook

Facebook, Facebook kullanıcısı olmayanların bile bilgilerini satıyor!

0 Yorum

Facebook, Facebook kullanmayan kişilerin bilgilerini topladığı ve sattığı gerekçesiyle Avrupa Birliği’ne dahil olan ülkelerle sorunlar yaşıyor. Şirket, bu gibi yöntemler sayesinde birçok şirketin işlerini büyüttüğünü söyleyerek kendini savundu. Facebook’un Avrupa Birliği ülkeleriyle yaşadığı soru..