431a593eeebb7d5d9f970fc2717b9881

Twitter Açılmıyor Sorunu

Twitter açılmıyor sorunu ile karşılaşan kullanıcılar sorunun neden meydana geldiğini araştırmaya koyulurlar. Twitter Dünyada ve Türkiye’de çok fazla kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur. Her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği bu platform zaman zaman hesapları girişte sorun yaşatabilir. Bu durumda hesaplarına ulaşamayan kişiler neden ulaşamadıklarını araştırmaya koyulurlar. Twitter’ın açılmamasının birden fazla nedeni bulunmaktadır. Hesabına giriş yapamayan kişiler öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tespit etmelidirler.

Twitter’a Giriş Yapılamamasının Nedenleri

Twitter açılmıyor sorunu ile karşılaşan kişiler bu sorunun neden kaynaklandığını merak ederler. Twitter’ın açılmamasında platform bazlı veya kullanıcı bazlı bazı sorunlar rol oynayabilir. Twitter’ın açılmama nedenleri arasında şunlar gösterilebilir:

  • Uygulama çökmüş olabilir ve bu yüzden hesabınıza erişim sağlamayabilirsiniz
  • Hesabınız Twitter yetkilileri tarafından askıya alınabilir
  • Giriş bilgileriniz yanlış olabilir
  • Twitter güncel sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz

Yukarıda sıralamanın nedenler Twitter’a giriş yapmanızı engelleyebilirler. Öncelikle tüm nedenleri göz önünde bulundurarak neden Twitter’a giriş yapamadığınızı tespit etmeniz gerekir. Daha sonra bu sorunun ortadan kaldırılması için gerekli yöntemleri uygulamaya koyulabilirsiniz.

Uygulamanın Çöküp Çekmediğini Kontrol Edin

Twitter’ın açılmaması konusunda şikâyet eden kişilerin yapması gereken ilk şey Twitter’ın çıkıp çökmediğini kontrol etmek olmalıdır. Twitter dünyada çok fazla kullanıcıya sahip olduğu için zaman zaman çökme problemleri yaşayabilmektedir. Siz de Twitter’a giriş yapamıyorum iseniz platformun çöküp sökmediğini kontrol etmeniz gerekir. Eğer Twitter çökmüş ise hesabınıza erişiminiz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle platformun eski haline dönmesini beklemeniz gerekir.

49ae4ab307c43d727b2168ea06bf86e8

Giriş Bilgilerinizi Kontrol Edin

Twitter açılmıyor sorunu ile karşılaştıysanız bu durum giriş bilgilerinizin yanlış olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Eğer giriş bilgilerinizden emin değilseniz öncelikle yapmanız gereken şifrenizi sıfırlamak olmalıdır. Şifrenizi sıfırlamak için Twitter‘da yer alan şifremi unuttum butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu tanıdıktan sonra e-postanıza yeni şifrenizi belirlemeniz için bir posta gönderilecektir. Bu sayede şifrenizi değiştirmeniz ve hesabınıza giriş yapmanız mümkün olacaktır. Eğer giriş yapamıyor iseniz sorun başka nedenlerden kaynaklanıyor demektir.

VPN Kullanmaktan Vazgeçin

Twitter’ın açılmaması konusunda şikâyet eden kişilerin VPN hizmetini kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmesi gerekir. Kullanılan vpnler bazı sayfalara geç girmenize neden olabilir. Bu nedenle Twitter’a daha geç girme veya görememe sorunu ile karşılaşma olasılığınız artar. Kullandığınız vpnleri kapatarak Twitter’a tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Mobil Uygulamanın Güncel Olup Olmadığını Kontrol Edin

Twitter açılmıyor sorununu mobil uygulamada yaşıyor iseniz kullandığınız uygulamayı kontrol etmeniz gerekir. Kullandığınız mobil uygulamanın güncel olmaması Twitter’a girmede sorun yaşamanıza neden olabilir. Android bir telefonunuz var ise Google Play üzerinden Twitter’ın mobil uygulamasını güncelleyebilirsiniz. iPhone marka bir telefonda ise App Store’dan Twitter’ın mobil uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Bu güncelleme işlemlerinin ardından tekrar hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer hesabınıza sorunsuz olarak giriş yapabiliyor iseniz Twitter’a giriş yapamama nedeniniz mobil uygulamanızın güncel olmamasıdır.