Her Whatsapp Kullanıcısına Yardımcı Olmak İçin 4 İpucu

21

Dünya çapında 1,5 milyar insan WhatsApp kullanıyor. Her gün 60 milyar mesaj gönderiliyor. Hiç şüphe yok, WhatsApp en popüler haberleşme uygulamasıdır. İşte uygulamadan daha fazla yararlanmak için harika dört Whatsapp ipuçları.

Çevrimiçi Durumu Gizle

Çevrimiçi olduğunuzda, WhatsApp kullanıyorsanız, WhatsApp konuşma ortaklarınızı gösterir. “Çevrimiçi”, uygulamanın açık olduğunu (arka planda da), “son çevrimiçi” uygulamanın ne zaman kapatıldığını belirtir. Hesap, Gizlilik altında, en son çevrimiçi olduğunuzu kimin görebileceğini belirleyebilirsiniz. Ancak sadece zaman damgası gizlenir. “Hiç kimseyi” yapmazsanız bile, şu anda “çevrimiçi” olduğunuzu görebilirsiniz.

Whatsapp İpuçları

Cihazdaki Resimleri Ve Videoları Bulun

Varsayılan olarak, WhatsApp, Android akıllı telefonlardaki WhatsApp / Media klasöründeki fotoğrafları ve videoları hafıza kartında saklar. Hafıza kartı yoksa veya Android sürümüne bağlı olarak, dahili hafızadaki aynı klasörde bulunabilirler. iPhone, kayıtlardaki medya verilerinin artacağı konusunda önceden ayarlanmıştır.

Yalnızca Bireysel Kişileri Yükle

Modern Android akıllı telefonlarda, tek bir cihazda birden fazla kullanıcı kurulabilir. WhatsApp’ın görmemesi gereken veriler ve kişiler için kendi kullanıcı hesabınızı oluşturmalısınız. Bu, kullanımı zor ancak daha güvenlidir. Daha sonra sadece istediğiniz kişileri yükleyin.

Adres Defterinde Sahte Numaralar

Bazı kullanıcılar, PIN’leri adres defterinde telefon numaraları olarak gizlemişlerdir. Buna karşılık, prensipte, PIN’lerin başka numaralarla değiştirilip değiştirilmediğini ve dolayısıyla gerçek sayılara benzeyeceğini söyleyecek hiçbir şey yoktur. Ancak, prensip olarak, bu verilerin WhatsApp’a yüklendiğinde herkese açık olduğunu bilmelisiniz.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here