İş Hayatını Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

İş Hayatını Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

İş hayatında çalışanların etkin bir iletişim halinde olması, gün içerisinde alınan verimliliği en yüksek düzeye çıkarmaktadır. Çalışanlar, zaman zaman sadece iş ortamında değil günlük yaşamlarında da iş ile ilgili bilgilere erişmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada gelişen teknolojinin ürünleri kullanılarak etkileşim yüksek bir seviyeye çıkarılmakta ve işler düzenli olarak takip edilebilmektedir. Bunların yanı sıra şirket ya da iş içerisinde yönetici konumunda bulunan kişiler gerekli çalışma planlarını ya da çalışma değişikliklerini gerekli uygulama üzerinden duyurabilmektedir. Bunlar için en uygun olan uygulamalar ise genellikle canlı yayın açılarak toplantı yapılabilecek uygulamalardır. Peki, iş hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar hangileridir?

Skype

Skype, canlı olarak konuşulma ihtiyacı duyulduğunda gerek iş gerekse eğitim hayatında en ihtiyaç duyulan programların başında yer almaktadır. Nitekim sahip olduğu özellikler sayesinde sadece kişiler tarafından değil birçok kurum tarafından toplantı ve mülakat süreçlerinde de tercih edilmektedir. Ücretsiz bir uygulama olması ile de sıklıkla tercih edilen Skype, gerekli iş dosyalarının paylaşılmasına da olanak sunmaktadır. Bu sayede çalışma sürecinde uzaktan ya da yurt dışından katılım gösteren kişiler iş hayatında aktif bir şekilde rol alabilmektedir.

İş Hayatını Kolaylaştıracak Mobil Uygulamalar

Evernote

İş hayatında tercih sebebi olan diğer uygulamalardan biri ise Evernote. Kullanıcıların notlarını bulutta yedekleyen Evernote, geliştirilmiş bir not alma uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Not alma işlemleri fotoğraf, ses ve video eklenerek de yapılabilmektedir. Bu özelliği ile iş hayatında sıklıkla kullanılmakta olan uygulama, gelişmiş özellikleri sayesinde ofis içerisinde iletişime katkı sağlamaktadır. Uygulamaya bilgisayar ya da telefon üzerinden not girişi yapılmış olsa da girilmiş olan notlar herhangi bir cihazdan aynı anda görüntülenebilmektedir.

Asana

İş hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamalar dendiğinde akla gelen diğer bir isim ise Asana. İş takibi yapılmasını sağlayan uygulama, iş hayatında kullanılan uygulamalardan bir diğeri. Genellikle yöneticiler tarafından tercih edilen uygulama, çalışanların görevlerini belirlemek ve işlerini takip etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede ekip çalışmalarında alınan verimin en yüksek düzeye çıkarılması amaçlanmaktadır.

Google Hangouts

İş hayatında gerçekleştirilmesi gereken toplantılar nedeniyle tercih edilen Google Hangouts üzerinde, yazılı ve görüntülü şekilde iletişim kurulabilmektedir Uygulama içerisinde en fazla 10 kişiye kadar oluşturabileceğiniz ekip ile yaptığınız toplantıyı daha sonra kaydetme ve sonradan izleme imkanınız da bulunmaktadır.