Telefon Interneti Bilgisayara Nasil Baglanir1

Telefon İnterneti Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Telefon interneti bilgisayara bağlama kullanıcıların tercih ettikleri konulardan biridir. Günümüzde sık şekilde kullanılan teknolojiler internet, bilgisayar ve telefonlar kullanıcıların çeşitli işlerini pratik şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olur. İnternet bağlantısı kurmak için kablolu ya da kablosuz seçenekler bulunur. Kablosuz şekilde internet bağlantısı kurmak çok daha pratik bir yöntemdir. Mobil ve masaüstü cihazları internete bağlamak için kablosuz bağlantı tercih edilebilir.

Telefon İnternetini Bilgisayara Bağlama Yöntemleri

Telefonlar günümüzde oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. İnternet için kablosuz bağlantı dışında mobil veri de tercih edilebilir. Cihazlarda bulunan hatlar sayesinde internet bağlantısı kurulabilir. Cihazlarda bulunan uygulamalar ve arama motorlarına erişmek için mobil veri kullanılabilir. Kesintisiz şekilde internet bağlantısı kurabilmek için mobil veri kullanılabilir. Bilgisayarların internete bağlanmasını sağlamak için kablolu ya da kablosuz bağlantı tercih edilebilir. Herhangi bir bağlantı bulunmadığı durumlarda telefon internetleri kullanılabilir.

Bilgisayarları internete bağlamak için farklı yöntemler tercih edilebilir. Telefon interneti bilgisayara bağlama kullanıcıların imkanlarına ve cihazlarına göre farklılık gösterebilir. Telefonda bulunan interneti bilgisayara bağlamak için kablo bağlantısı kurulabilir. Kablosuz şekilde de mobil veriyi bilgisayara bağlamak mümkündür.

Telefon Interneti Bilgisayara Nasil Baglanir

Android Telefon İnternetini Bilgisayara Bağlama

Android cihazların internet bağlantısını bilgisayarlar ile paylaşmak mümkündür. Cihazları kablo kullanarak ya da kablosuz şekilde internete bağlayabilirsiniz. Kablo yardımı ile internet bağlantısını paylaşmak isteyen kullanıcılar sadece şarj kablosuna ihtiyaç duyar. Telefona bağlanan şarj aletinin ucunu USB portuna takmak yeterlidir. Kablolu şekilde internet bağlantısı kurmak için izlenmesi gereken adımlar;

 • Ayarlar uygulaması açılır,
 • Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı seçeneğine tıklanır,
 • USB bağlantısı yazan kısım aktif hale getirilir.

Android telefon interneti bilgisayara bağlama için kablosuz bağlantı kurmak isteyen kullanıcıların şu adımları izlemesi gerekir;

 • Mobil veri aktif hale getirilir.
 • Ayarlar uygulaması açılır,
 • Bağlantı Paylaşımı ve Mobil Ortak Erişim Noktası seçilir,
 • Mobil Wi-Fi ortak erişim noktası aktif hale getirilir.

Daha önceden mobil verisini ortak paylaşıma açmayan kullanıcılar ağ adı ve şifre belirleyebilir. Ağ ismini ve şifreyi cihazlar otomatik olarak oluşturabilir. Öğrenmek için ortak erişim noktasını yapılandır menüsüne erişilebilir.

IOS Telefon İnternetini Bilgisayara Bağlama

IOS işletim sistemine sahip olan cihazların mobil verisi bilgisayarlar ile paylaşılabilir. Bilgisayar için internet bağlantısına ihtiyaç duyulduğu zamanlarda telefonlardan yardım alınabilir. IOS telefonlarda internet bağlantısını paylaşmak için;

 • Ayarlar uygulaması açılır,
 • Hücresel menüsü seçilir,
 • Hücresel Veri aktif hale getirilir,
 • Ayarlar uygulamasından Kişisel Erişim Noktası seçilir,
 • Diğerleri Katılabilsin aktif hale getirilir.

Diğerleri katılabilsin seçeneği altında internet şifresi yazılı şekildedir. Kullanıcılar, bilgisayarları üzerinden bu şifre ile bağlantı kurabilir. IOS telefon interneti bilgisayara bağlama işlemleri Windows bilgisayarlarda da yapılabilir. Mobil verileri bilgisayarlarda kullanırken dikkatli olunmasında fayda vardır. Telefonlara kıyasla daha fazla internet harcanabilir.