4227849 original

iPhone İçin Etkili Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone kamera ayarları  sayesinde siz de cep telefonunuz ile  mükemmele yakın fotoğraflar çekebilir, fotoğraflarınızın profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz. Apple markası tarafından üretilmekte olan iPhone model telefonların tercih edilmesini sağlayan en önemli özelliklerinin kamera kalitesi olduğu bilinmektedir. Telefonu ile fotoğraf çekmekten hoşlanan kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilen bu marka telefonların kamerasını en verimli hale getirecek bazı ayarlar bulunduğunu ise dile getirmek gerekir.

Kamera Ayarlarından Izgara Özelliğini Aktif Hale Getirin

iPhone kamera ayarları  içerisinde bulunan ızgara özelliği telefon çalışmaya başladığı takdirde kapalı olmaktadır. Bu özelliği kullanmak için mutlaka aktif hale getirmeniz gerekir. Kamera ayarlarından aktif hale getirebileceğiniz ızgara sayesinde kamera ara yüzünde yatay ve dikey 2 farklı çizgi bulunur.

Ekranını bölen bu 2 farklı çizgi daha orantılı ve dengeli kompozisyonlar yaratabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olurken çekeceğiniz fotoğrafların çok daha profesyonel gözükmesini sağlayacaktır. Kompozisyon kurallarını göz ardı etmediğiniz fotoğraflar çekmeniz konusunda sizlere yardımcı olacak ızgara özelliğini kamera ayarları üzerinden mutlaka aktif hale getirmeniz önerilir.

Akıllı HDR Özelliğini Kullanın

iPhone kamera ayarları  içerisinde bulunan HDR özelliğini aktif hale getirmek için yalnızca bu özelliğe dokunmanız yeterli olmasına rağmen birçok kullanıcı bu özelliği kullanmamaktadır. Bu özelliği aktif hale getirerek fotoğraf çektiğiniz takdirde sizlere hem normal hem de HDR şekilde çekilmiş 2 farklı fotoğraf verilecektir. HDR ile elde edilen fotoğraflar normal şekilde çekilmiş fotoğraflarda yer almayan detayları da içeren ve çok daha kaliteli gözüken fotoğraflardır. Siz de bu sayede yalnızca telefonunuz ile profesyonel bir makineyle çekilmiş fotoğraflara benzeyen fotoğraflar elde edebilirsiniz.

kamera ayarlari2

Ayarlarınızı Koruyun

Apple markası tarafından üretilen iPhone model telefonlar özellikle fotoğraf çekmekten hoşlanan kullanıcılar adına çok büyük avantajlar sunan ve kendilerine ait birçok farklı özelliği olan telefonlardır. Kendilerine ait bir kamera ayarları bölümü olan bu telefonların ayarlar kısmında vakit geçirerek hangi ayarların sizin için uygun olduğunu ve sizin fotoğraf estetiğinin için ideal olduğuna karar verebilir ve böylelikle bu ayarları aktif hale getirebilir ya da istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Ancak gerçekleştirdiğiniz ayarların uzun süre boyunca devam etmesi ve bir sonraki fotoğraf çekiminde tekrar ayarlamak gerek etmemesi için mutlaka ayarlarınızı koruyun seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekir.

iPhone kamera ayarları içerisinde yer alan ayarları koru aktifleştirilmesi takdirde kamerada yapmış olduğunuz ayarlar telefonunuzu kapatsanız dahi sıfırlanacaktır. Böylelikle kendi istek ve estetik beğenilerinize göre kişisel hale getirdiğiniz kamera ayarlarınız her zaman aynı kalacak ve her seferinde aynı profesyonellikle fotoğraflar elde etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Birçok farklı ayara sahip olan ve kullanıcıların profesyonel nitelikte fotoğraflar çekebilmelerini sağlayan iPhone kamera ayarları pek çok farklı özelliğe sahip olması sebebiyle de dikkat çekmektedir. Siz de bu özellikler sayesinde kaliteli ve nitelikli fotoğraflar elde edebilirsiniz.