LinkedIn thumbnail scaled

LinkedIn Hesap Açma Nasıl Yapılır?

LinkedIn hesap açma son yıllarda oldukça merak edilmeye başlanan konular arasında yer alır. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip bir ağ olarak hizmet veren LinkedIn, dünya genelinde en büyük ve profesyonel ağdır. Profesyonel kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olan ağ, profesyonel hayatta kullanıcıların daha başarılı olmasına da katkı sağlar. Ağ içinde bulunan kullanıcıların her biri kişisel hesap oluşturarak, bireysel olarak etkileşim kurabilir.

LinkedIn Nedir?

Dünya çapında aktif olarak kullanılan LinkedIn, internet ortamında bulunan en geniş çaplı profesyonel ağdır. Platform içinde bulunan iş ilanları ve staj imkanları sayesinde daha kolay bir şekilde seçenekleri değerlendirmek ve profesyonel ilişkiler kurmak mümkündür. Akademik ve iş hayatında daha başarılı bireyler olmak için kullanılabilecek bir platformdur. Masaüstü ve mobil cihazlardan LinkedIn kullanıcısı olmak oldukça kolaydır. Kullanıcılar web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan istedikleri şekilde giriş yapabilir.

LinkedIn profili oluşturulurken dikkat edilmesi gereken bir takım konular bulunur. Yetenekler, eğitimler ve deneyimler gibi kişisel bilgi paylaşımı yapılması kariyer hikayelerinin en iyi şekilde yansıtılmasını sağlar. Platform içinde bulunan iş fırsatlarından yararlanmak için kişisel profilleri donanımlı şekilde hazırlamak oldukça faydalı sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Kullanıcılar, profillerinde fotoğraf ve video paylaşımları yapabilme imkanına sahiptir. Çevrimdışı etkinlikler düzenleme, makale yazma ve gruplara katılma gibi imkanlar da kullanıcılara sunulur. Çeşitli imkanlardan faydalanma ve profesyonel hayatın içinde yer almak için LinkedIn hesap açma adımlarını izlemeniz yeterlidir.

LinkedIn Marketing

LinkedIn Hesap Açma

LinkedIn ailesine katılmak ve hesap açmak için yapılması gerekenler oldukça kolaydır. LinkedIn hesap açma adımları şu şekildedir;

  • LinkedIn kayıt olma sayfası açılır,
  • Ad, soyad, e-posta adresi ve şifre bilgileri girilir,
  • Hemen Katıl butonuna tıklanır.

Profil oluşturmak isteyen kullanıcıların gerçek adlarını kullanması gerekir. Şirket adı ya da rumuz gibi isimlerin kullanılması platformda yasaklanmıştır. Aynı zamanda e-posta bilgisi için pozisyon, görev ve ofis ile ilişkili olan bir adres kullanılmaması gerekir. Kişisel olarak oluşturulan hesaplar olduğu için tamamen bireysel bilgilerden oluşmalıdır.

Hemen Katıl adımından sonra kullanıcılardan istenilen adımlar takip edilerek profil oluşturmaya başlanabilir. Her bir e-posta adresi üzerinden yalnızca bir hesap oluşturulabilir. Birden fazla hesap oluşturulması mümkün değildir. Kullanıcılar isterse, Google ve Apple kimlik bilgileri ile hesap oluşturabilir. Google ve Apple kimlik bilgileri ile oluşturulan hesaplarda herhangi bir şifre oluşturma ihtiyacı duyulmaz.

LinkedIn Nasıl Kullanılır?

Kariyerinde ilerlemek isteyen herkes, LinkedIn kullanıcısı olmaya başlayabilir. Öğrenciler, akademisyenler, küçük işletme sahipleri ve iş arayanlar gibi birçok farklı kullanıcıya uygun bir platformdur. Farklı sektörlerden insanı bir arada bulunduran bir platform olduğu için oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. LinkedIn hesap açma işlemleri sayesinde profesyonel dünyaya hizmet veren bir platformda yerinizi alabilirsiniz.