apple 1 1

Apple, Samsung’dan 60 Milyon OLED Sipariş Etti

Bugüne kadar hakkında çok fazla detayın geldiği iPhone 7S modelinde OLED ekranın kullanılacağı artık kesin.

 
2017 yılına girdiğimiz ilk günden bu yana en fazla merak edilen ve tartışılan iPhone 8, için aslında Apple’ın 10.yılına özel olmasından dolayı çok daha fazla merak ediliyor. Bu bakımdan çeşitli bir çok iddia ve detayların gündemde yer almasına rağmen Apple’ın kısa süre önce Samsung’dan 60 milyon OLED ekran sipariş etmesinin üzerine iPhone’da OLED ekran kullanılacağı resmen kesinleşti.

 
Apple’ın vermiş olduğu siparişin üzerine bu yıl normal serisine devam edeceği ve iPhone 7S ile iPhone 7S Plus modelleriyle beraber iPhone 7S Pro adında bir yeni model daha sunacak. Ancak bu model bize iPhone X adında gelecek. 10. yıla özel olması sebebiyle özel modelde kullanılması beklenen OLED ekranlar Samsung’dan temin edilecek.

 

Ancak 60 milyon tane OLED ekran siparişinin olması bütün iPhone modellerinde OLED ekran mı kullanılacak? sorusunu gündeme taşıdı. Şuan için bunun cevabı olmasa bile ilerleyen günlerde elbette olacaktır.

 
Şuan için konuşursak eğer klasik olarak iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modelleriyle yola devam edilecek ve beraberinde 10. yıla özel iPhone X veya 7S Pro adında bir model ile beraber kablosuz şarj vb birçok yenilik gelecek. Kullanıcıların şimdi iPhone 7 veya 7 Plus almamasını ve yeni modelleri beklemesi gerektiğini öneriyoruz. Çünkü şimdiki modele göre ciddi yeniliklerin olduğu söz konusu.