s 1

Galaxy S7’lerin batarya kullanım süresi düştü

Çok uzun zamandır meraklı gözlerle beklenen Android 7.0 Nougat güncellemesi sonunda Galaxy S7 serisine nihayet geldi. Güncelleme gelirken bazı dezavantajlar ile beraber geliyor. İşte tüm detaylar…

 
Samsung’un geçtiğimiz yıl en popüler ve en fazla performans sunan amiral gemisi olarak anılan Galaxy S7 için Nougat güncellemesi dağıtımı başladı ve beraberinde sosyal medyalarda karşılaştırma testleri bile görülüyor.

 
İlk olarak batarya konusunda ciddi bir düşüşün olduğu söyleniliyor. Güncelleme ayrıca ciddi farklar oluşturarak geliyor. Cihazın arayüzünde bazı iyileştirmeler oldu. Bunlara en büyük örnek ise çoklu pencerelerin daha fazla performans sunması ayarlandı. Performans ile enerji tüketimi arasındaki optimizeler ayarlandı. Yeni modların sisteme eklendiği görüldü. Tüm bunların yanı sıra sisteme eklenmiş olan bütün modlar bataryayı da tetikledi. Android 6 ile çalışan cihazın Nougat ile çalışmasından sonra yüzde 10’a varan kullanım süresi iddia ediliyor.

 
Galaxy S7’de güncellemeden önce eski sürüm ile beraber 397 dakika kullanım süresi olurken, güncelleme sonrası ise bu süre tam 360 dakikaya düşüyor. Galaxy S7 Edge ise ortalama kullanım süresi 430 dakika olarak bilinirken, güncellemeden hemen sonra 390 dakikaya düşüyor. Bu bakımdan yüzde 8-10 oranında bir düşüşün olduğu söz konusu.

 
Son gelen iddialara göre güncellemenin bir hata sonucu şarjı etkilediği ve ilerleyen günlerde bir güncelleme ile beraber düzeleceği tahmin ediliyor. Bakalım kullanıcılar bu süre zarfında güncelleme konusunda oluşan hata veya sıkıntıya katlanabilecek mi? Eleştiriler şimdiden tavan yapmış durumda.