resized 80507 bb13b2b3whatsapp 16 127445059156fccdced9232 1

WhatsApp’ın Hikayeler Özelliği iOS Beta’da Görüldü

En popüler sosyal medya platformu olan Facebook, diğer platformlarda yer alan hikayeler özelliğini, şimdi de mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a taşıyor. Bu özelliğin gelmesiyle beraber kullanıcılar hikayeler oluşturarak rehberinde yayınlayabilecek.

 

Kısa süre içerisinde çok fazla tutulan Snapchat uygulaması ile tanıdığımız hikayeler özelliği Intagram ve Facebook’a da gelmişti. Çok fazla tutulan bu özellik şimdi de WhatsApp’a gelebilir.

 

Facebook, yeni aldığı kararlar ile en popüler yenilikleri ve özellikleri bütün platformuna eklemeye çalışıyor. Şimdi de bünyesinde yer alan WhatsApp’a bu özelliklerden birini daha getirmek istiyor. Bu bakımdan Facebook’un bütün imkanları kullanarak geride kalmaktan hoşlanmadığı görülüyor.

resized ea4a0 e3670195whatsappstories02
Diğer sosyal medya uygulamalarında çok fazla kullanılmakta olan bu özellik, genel anlamda ilginç sayılmıyordu. Ancak kullanıcıların WhatsApp’da rehberinde hikayaler yayınlanması azda olsa garip görülebilir. Telefon rehberinizde bir çok kişi yer alıyor. Bu bakımdan diğer platformlara göre WhatsApp’da biraz daha dikkatli olmak gerekebilir.

 

Tüm bu bilgilerin yanı sıra gelecek olan hikayaler özelliği, kişisel rehberin yanı sıra Facebook ve Instagram ile bağlanma desteğini de beraberinde getiriyor. iOS için gelen Beta sürümde bu özellikler görülürken, final sürümü beklememiz gerekiyor.

 

Bu özellik şimdiden büyük heyecanla beklenmiş olsa bile rehberinizde yer alan bütün kişilerin hikayenizi görebilecek olması biraz endişe verici duruyor. Sonuçta Instagramda takipçileriniz gördüğünden bir nevi izin verdiğiniz kişiler oluyor. Ancak rehberde anne ve babadan akrabalara kadar bir çok kişi yer almakta.