DeX 4

Samsung DeX Nedir, Nasıl Kullanılır?

Samsung DeX, mobil cihazlar için özel olarak geliştirilmiş bir yazılımdır ve telefon veya tabletinizi PC benzeri bir deneyimle kullanmanıza olanak tanır. Bu ücretsiz yazılım, Samsung Galaxy akıllı telefonların çoğunda bulunur ve yalnızca bir monitör, bir HDMI adaptörü ve çevre birimleriyle kullanılabilir.

Samsung DeX Nedir?

DeX, akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi masaüstü bilgisayar gibi kullanmanıza imkan verir. Android Çoklu Pencere veya bölünmüş ekran modunu genişleterek uygulama, araç ve cihaz arasında kolayca çoklu görev yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca uygulamalarınızı görüntüleyebilir, ekran klavyesine erişebilir ve fotoğraf/dosyalarınıza kolayca erişip düzenleyebilirsiniz.

DeX, son 2-3 yılda piyasaya sürülen yüksek teknolojili cihazları destekler. Bazı tabletlerin yanı sıra, yalnızca Galaxy serisi amiral gemisi telefonlarını değil diğer modelleri de destekler. Harici monitörler de bağlanabilir ancak bazı koşullar gereklidir.

Samsung DeX Nasıl Kullanılır?

DeX’in özellikleri arasında etkileşimli kaydırma çubuğu, bağlamsal menü, klavye kısayolları, fare imleci, yatay gezinme, yakınlaştırma/uzaklaştırma, sürükle bırak, tıkla ve sürükle, metin seçimi (çift tıklama), yeni pencere, fareyle üzerine geldiğiniz ögeye odaklanma, fare ve klavye desteği, yeniden boyutlandırılabilir çoklu pencere, pencerelerin etkinliğini ayarlama, pencereleri değiştirme (Alt + Sekme) ve gelişmiş bildirimler bulunur.

Samsung DeX

DeX modunu kullanmak için telefonunuzdaki bildirim panelinde yer alan “Telefonunuzu dokunmatik yüzey olarak kullanın” yazılı bildirime dokunmanız gereklidir. DeX modunu televizyonda gezinmek ve kontrol etmek için bir dizi çoklu parmak hareketleri kullanabilirsiniz.

Samsung DeX Faydaları Neler?

Samsung DeX, iş hayatında ve günlük kullanımda oldukça pratik bir araçtır. Mobil cihazınızı bir PC gibi kullanarak uygulamalarınızı daha büyük bir ekranda görüntüleyebilir, klavye ve fare kullanarak daha rahat çalışabilirsiniz. Ayrıca dosya ve fotoğraflarınızı daha kolay düzenleyebilirsiniz. DeX ayrıca video konferansları daha kullanışlı hale getirir.

Samsung DeX, mobil cihazınızın potansiyelini artırarak daha verimli bir çalışma ortamı sağlar. Mobil cihazınızı masaüstü bilgisayarlara alternatif bir şekilde kullanmanızı sağlar ve kullanıcı dostu özellikleri ile herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir.