Whatsapp Web Uygulaması Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Whatsapp Web Uygulaması Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Kısa mesaj gönderirken çok fazla karakter kullanmayıp 2. mesaja geçmemesi için Türkçe karakter kullanmayıp kelimeleri kısaltarak kullanırken akıllı telefonun hayatımıza girmesi ile yazışma yapılabilecek birçok uygulama da yazılımcılar tarafından üretilmeye başlanmıştır.

İlk etapta sadece mesajlaşmak için kullanılacak türde geliştirilen yazılımlara insan ihtiyaçları ve gündem içerikleri göz önünde bulundurularak canlı görüşmeler yapılabilen, ses kaydı, fotoğraf, video ve yüz ifadeleri gönderilebilen özellikler eklendi.

Whatsapp ise bu uygulamalardan en çok indirilen ve en büyük pazar payına sahip olan bir uygulamadır. 2009 yılında Facebook alt tabanlı kurulan bu yazılım 2019 verilerine göre 2 milyar kullanıcıya sahip.

Pazarda bu kadar fazla yazılım varken lider olmak ve lider konumda kalmak için Whatsapp’ta boş durmuyor ve uygulama özelliklerine yenisini ekliyor. Bunlardan biri ise Whatsapp Web.

Bu özellikle bilgisayar başındayken internet sekmelerinden bir ekrana da bu uygulamayı aktif edip kolayca yazışmalarınıza devam edebilirsiniz. Özellikle çalışan ve bilgisayar başında uzun zaman geçiren kişiler için bu özellik vazgeçilmez hale gelmiştir. Ayrıca telefonunuz şarjdayken de yanınızda olmasına gerek kalmadan Whatsapp Web uygulaması ile yazışmalarınızı takip edebilirsiniz.

Whatsapp Web Uygulaması Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Whatsapp Web Nasıl Aktif Edilir?

Uygulamanın bu özelliğini aktif hale getirebilmek için öncelikle cep telefonunuzun ve bilgisayarınızın da açık ve internetinin açık olması gerekmektedir.

Daha sonra bilgisayarınızın arama motoruna Whastapp Web yazıp açılan ekrandaki QR kod kısmını cep telefonunuzda ki ayarlar kısmından Whatsapp Web seçeneğini seçerek açılan kameradan okutunuz.

Cep telefonunuz ve bilgisayarınız birbiri ile entegre olacaktır ve Whatsapp uygulamanız bilgisayar monitörünüzde açılacaktır.

Gelen mesajlarınız bilgisayarınızda da cep telefonunuzda da eş zamanlı gelecektir.

Whatsapp Web’in Özellikleri Nelerdir?

Bu uygulama sayesinde cep telefonunuza gelen fotoğraf ve videoları büyütebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda ki dosyaları excel, pdf, jpeg, world farketmeksizin içeriğine ekleyerek karşı tarafa mesaj atabilirsiniz.

Size gelen ses kayıtlarını bu uygulamada da dileyebilirsiniz ancak siz ses kaydı gönderememektesiniz.

Uygulamanın en büyük avantajı ise bilgisayar klavyesinde yazı yazmak telefonlarda bulunan klavyede yazı yazmaktan daha kolay olduğu için hızlı yazarak zaman kazanabilirsiniz.