Whatsapp Durum indirme kaydetme 1

WhatsApp Durum Fotoğrafları ve Videoları Nasıl Kaydedilir?

Facebook, WhatsApp’ın sahibi oldu ve aslında Snapchat Hikayesi’nin bir kopyası olan “Durum” adlı yeni bir özellik geliştirdi. Yeni Durum özelliği ile kullanıcılar 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan WhatsApp arkadaşlarıyla fotoğraf ve video paylaşabilirler.

WhatsApp Durum Fotoğrafları Ve Videoları Kaydetmek

Öncelikle bir dosya yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız olacak. Akıllı telefonumuzda olduğu gibi, ‘Dosya Yöneticisi (Dosya aktarımı)’ adını kullandık.

Whatsapp Durum indirme kaydetme

Şimdi Dosya Yöneticisi uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde bulunan hamburger simgesine (üç yatay çizgi) dokunun ve ardından ‘Ayarlar‘ üzerine dokunun.

  • Ayarlar menüsünde, Gizli Dosyaları Göster diyen bir seçenek göreceksiniz. Henüz seçilmemişse, hemen yanındaki onay kutusuna dokunun; kutunun içinde mavi renkli bir onay işareti görürsünüz.
  • Şimdi Dosya Yöneticisinin ana ekranına dönün ve ‘Cihaz‘ üzerine dokunun. Şimdi akıllı telefonunuzdaki farklı uygulamalar ve oyunlar tarafından oluşturulan tüm klasörleri göreceksiniz. Aşağı kaydırmaya devam edin ve ardından ‘WhatsApp‘ adlı klasöre dokunun.
  • WhatsApp klasörü altında, Medya> .Statuses öğesine gidin. .Statuses klasörü, genellikle görünmeyen gizli bir klasördür. Sizden 2. ve 3. Adımları gerçekleştirmenizi istemenizin bir nedeni.

Ancak, yalnızca bu fotoğrafların ve videoların WhatsApp içinden daha önce görüntülediğiniz bu klasörde görüneceğini unutmayın. Ayrıca, 24 saat yayınlandıktan sonra otomatik olarak bu klasörden kaybolurlar.

WhatsApp Durum fotoğrafını veya videosunu akıllı telefonunuza kaydetmek için, herhangi bir fotoğrafı veya videoyu seçmeniz, ‘Kopyala’ düğmesine dokunup, farklı bir konumda oluşturulan klasöre yapıştırmanız gerekmektedir.