chrome 1

Google Chrome’a sekme önizleme özelliği geliyor!

Microsoft Edge ve diğer birçok tarayıcıda olan sekme önizleme özelliği sonunda Google Chrome’da geliyor. İşte Chrome sekme önizleme özelliği hakkında detaylar…

Google Chrome, her ne kadar tarayıcılar arasında en fazla kullanılan tarayıcı olmuş olsa bile, kullanıcıların istemiş oldukları özelliklerin tamamına ulaşmış değil. Bu özelliklerin başında ise sekme önizleme özelliği geliyor.

Artık fazla sekme kafa karıştırmayacak!

Microsoft Edge de dahil olmak üzere pek çok web tarayıcısında bulunan sekme önizlemeleri, çok fazla sekmeyi aynı anda kullanan biriyseniz gerçekten çok pratik olabiliyorlar. Çok fazla sekme aynı anda açık olduğunda aradığınız sekmeyi bulmak çok kafa karıştırıcı olabiliyor ve sekme önizlemeleri ile sekmelerin üzerine farenizi götürerek rahatlıkla aradığınızı bulabiliyorsunuz.

Söylentilere göre bu özellik şu an Google Chrome için test ediliyor ve yakın gelecekte sekme önizlemeleri Google Chrome’a da gelmiş olacak. Test sürecinin ne zaman sonlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu özellik diğer web tarayıcılarında bir hayli uzun zamandır var. Bu bakımdan Google da elini çabuk tutarak bir sonraki kararlı güncellemede özelliği kullanıma açacaktır muhtemelen.