titanboa1 1

Redragon Titanoboa

Fiyat/performans oyunları ile tanınan Redragon’un Titanoboa modeli 8200dpi çözünürlüğe ve 8 adet ağırlığa sahip, 10 tuşlu bir oyuncu mouse’u. Ama uyaralım! Bu Mouse okul döneminde renkli ve kapağı pürüzlü defterlere tırnağı değdiğinde tüyleri diken diken olan Gamer’lar için değil! Görsellik bakımından beğenmediğim bu Mouse’nin benim için en büyük eksisi ise üst kısmındaki pürüzlü yüzey. Ergonomi bakımından üzerinde bulunan butonlar gayet şık ve el hâkimiyetini bozmayacak şekilde tasarlanmış. Mouse’un en sevdiğim özelliği ise sol kısmındaki kauçuk bölge ve üzerindeki butonlar oldu. Çoğu Mouse’da plastik üzerine tasarlanmış olan bu butonlar Titanoboa’da kauçuk bölgenin hemen üzerinde bulunuyor. Bu kauçuk bölge sayesinde Mouse’u eliniz tam olarak kavrıyor ve rahatlıkla Mouse’un solundaki butonları kullanabiliyorsunuz.

 

titanboa13
Bunun yanı sıra, günümüz Gaming Mouse’ları artık daha renklendirilebilir değil mi? Sadece üst yüzeyin alt kısmında yer alan logoyu renklendirebildiğimiz bu Mouse’da keşke biraz daha değişiklik yapabilsem diyor insan. Her ne kadar üst yüzeyini beğenmesem de, Mouse’un geri kalan özellikleri hoşuma gitti.
Gelelim teknik kısmına… Üzerinde 10 farklı buton(ikisi makro tuşu) bulunan ve maksimum 8200 DPI destekleyen bu Mouse’da, 4 farklı DPI seçeneği arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra dilediğiniz iki farklı konfigürasyonunuzu iki farklı profile kaydedip geçiş yapma olanağına da sahipsiniz.
Redragon Mouse’larının konfigürasyonlarını yapabilmeniz için kullandığınız Mouse’un kendi sürücüsünü indirmeniz gerekiyor. SteelSeries oyun sürücüsü gibi direk olarak Mouse’unuzu tanıyıp ona göre davranmıyor.

titanboa12
Redragon Titanoboa uygun fiyata gayet sağlam teknik özellikler sunabilen bir mouse ve bütçesini bilen oyunculara hitap ediyor. Ürünü 150 TL civarına bulabilmek mümkün.