whatsApp

Numarayı Kaydetmeden WhatsApp ile Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp üzerinden numara kaydetme işlemi yapılmadan mesaj gönderme işlemi maalesef şuan için uygulama içinden izin verilen bir özellik değil. Ancak yine de WhatsApp’da numara kaydetmeden mesaj nasıl atma rehberimiz size yardımcı olacaktır.

WhatsApp’da mesajlaşma, görüşme yapmak istediğinizde o kişinin telefon numarasının cep telefonu rehberinizde kayıtlı olması şartı vardır. Ancak telefon kaydetmeye gerek kalmadan isteyen her kişi istediği numaraya mesaj göndermesini sağlayacak bir yöntem bulunmaktadır. Fakat bu işlem için altı yedi adımı bulan bir işlem uygulamak gerekiyor.

WhatsApp’da Kişiyi Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

Bu özellik için kullanılan bir internet sitesi bulunuyor. Bu link sayesinde WhatsApp numara kaydetmeden mesaj gönderme işlemini yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem için herhangi sınırlama yoktur. Bu link sayesinde rehbere kaydedilmemiş kişiye mesaj atılabilir.

Link ise şu şekildedir: https://api.whatsapp.com/send?phone=ülkekodtelnumarası

Bu linkin sonuna mesaj yollamak istediğiniz numarayı başına ülke kodu gelecek şekilde yazın ve sonuna mesajınızı yazarak herhangi bir web tarayıcısında gönlünüzce kullanın.