PS5

Sony, PlayStation 5 etkinliği için kararını değiştirdi! İşte Detaylar

Sony’nin heyecan ile beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile tüm detaylarıyla tanıtılacağı etkinlik ertelendi.

Sony, PlayStation 5 için geçtiğimiz gün yaptığı bir duyuruda 4 Haziran 2020 de tüm detayları ortaya çıkacak demişti. Etkinlik kapsamında konsola ait tasarımının gösterilmesi ve yeni konsol ile oynanacak olan ilk oyunlar hakkında bilgi verilmesi bekleniyordu. Ancak firma, bir kaç saat önce 4 haziran da yapmayı planladığı bu etkinliği ABD’de ki olaylar nedeniyle erteledi. Etkinliğin yeni tarihi hakkında ise bir bilgi henüz bulunmuyor. Alınan bu kararın doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz..

PlayStation 5  Tüm Teknik Detayları

PS5 gücünü AMD’nin 3. jenerasyon sekiz çekirdekli bir işlemciden alacak. Grafik bölümünde ise yine AMD Radeon Navi’yi taşıyarak artık 4K oyun keyfini bir  standart olarak sunacak. Disk olarak ise PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD 5.500 mb/saniye hızı ile gecikmelerin önüne geçmiş olacak. Aynı zamanda yapılan geliştirmeler ile de işitsel olarak üstün bir deneyim suncak olan PlayStation 5, 2020 sonunda satışa çıkacak.