İntihar Teşvikçisi YouTuber’a Google ve YouTube Cevap Verdi!

Kısa bir süre önce Japonya’nın intihar ormanında çekilen hassas içerikli video, şimdiye kadar internet aleminin en büyük ayıplarının başında oluyor ve imzayı atan kişi Logan Paul, YouTube Red ve Google reklamlarından bundan böyle faydalanamayacak.

Artık YouTube hakkında birçok olumsuz haber görmeye başladık. Bu konuda platformun kullanıcılara olumlu yaklaşması ve özgürlükten yana olması, kanal sahiplerini yanlış şeylere sürükleyebiliyor. Buna en büyük örnek ise içerik bakımından, tecavüz, cinsel taciz ve şiddet gibi bazı kritik konular.

Elbette toplumlar daima içerikleri soruşturmadan tüketmekle meşgul olurken, gidişatın ciddi ve kötü bir yönde olduğunu kimse görmüyor.

Yaklaşık 15 milyon abonesi olan kanalda yayınlanan video blogların sahibi Logan Paul, Japonya’dan intihar ormanında bir ceset buldu ve şakacı bir ağızla intihar mektubunu okuduktan sonra her şey başladı. Şakacı tavrıyla dalga geçer gibi okuduğu mektup sonrası ciddi eleştiriye maruz kalan Youtuber olaydan sonra özür diledi.

Ancak gelir kaynağı olan kanaldan artık Google ve Youtube RED projesinden faydalanamayacak. Kanalını kapatır mı? Merak konusu…