Stephen Hawking 1

Stephen Hawking Açıklama Yaptı: Yuva Aramalıyız

Stephen Hawking, yeni belgeselinde insanlığın geleceğine dair pek de sevindirici olmayan açıklamalarda bulundu. Hawking, yayınlanan belgeselinin 2. bölümünde , “İnsanlığın 200-500 yıl sonra kendine yeni bir yuva araması gerekecek” dedi.

Dünya, Uzay, Uzaylılar gibi konularda yaptığı açıklamalar her zaman dikkate alınan Stephen Hawking‘in yeni belgeseli, “Stephen Hawking’s Favorite Places” (Stephen Hawking’in Favori Yerleri) belgeselinde pek de sevindirici olmayan açıklamalar yaptı.

Küresel ısınmaya dikkat çekerek; ısınmanın devam etmesi sonucunda Dünya’da yaşamanın dayanılamaz olacağını belirtirken, “200-500 yıl sonra insanlığın kendine yeni bir yuva araması gerekeceğini ve İklim değişikliğinin olmadığını savunan biriyle karşılaştığında onlara Venüs’e gitmelerini söyleyin. Yolculuk masraflarını ben karşılarım” dedi.

NASA’nın Venüs Araştırması Sonucu Ne?

NASA‘nın araştırmalarına göre Venüs, 4.5 milyar yıl önce Dünya gibi üzerinde su ve bitkilerin olduğu bir gezegendi ancak sıçaklığın 462 santigrat dereceye çıkması ile okyanusları buharlaştı ve gezegen kurak bir hale geldi.

Stephen Hawking, Dünya’nın da bundan dolayı 200-500 yıl sonra kendine yeni bir yuva araması gerektiğini belirtti.