Google Haritalar yenilikleri

Google Haritalar yenilikleri açıklandı

Google Haritalar uygulaması yenilikleri ile birlikte tüm kullanıcılar için yayınlandı. Yeni özellikler haritaya detaylar ekliyor.

Google Haritalar, dünya genelinde en çok kullanılan harita uygulamalarından birisi olarak yer alıyor. Yeni güncellemeler ile birlikte daha iyi hale gelen bu uygulama için geçtiğimiz aylarda Google tarafından bazı bilgiler paylaşılmıştı. Paylaşılan bilgiler arasında uygulamanın eskisinden daha detaylı olacağı ve daha gerçekçi bir hale bürüneceği idi. Yani haritadaki bölgeler eskisinden daha detaylı görünecekti. Google, şimdiden 4 şehir için bu fikri uygulamaya koydu.

Google Haritalar yenilikleri ile duyuruldu

Google Haritalar’da New York, Londra, San Francisco ve Tokyo şehirleri için yeni bir harita güncellemesi yayınlandı. Yeni yayınlanan güncellemeye göre artık haritalardaki bölgeler daha detaylı bir görünüme sahip. Bu detaylardan birisi yolların görünümü oldu. Yollar önceden sade bir şekilde görünüyordu, üzerinde herhangi bir detay bulunmuyordu. Yapılan güncelleme ile birlikte 4 şehrin yollarındaki detaylar da çizilmeye başlandı. Örneğin yaya geçitleri artık harita üzerinden görünüyor. Bu da nerede yaya geçitlerinin olduğunu gösteriyor.

Google Haritalar yenilikleri

Bir diğer güncelleme de ağaçlandırmalar ve yeşil alanlar ile ilgili oldu. Artık kullanıcılar yol kenarlarında yer alan veya çevrede bulunan ağaçlandırmaları da uygulama üzerinden görebiliyor. Yapılan bir diğer güncelleme de parklardaki yollar ile ilgili oldu. Önceden yollar detaylı bir şekilde görülmüyordu, artık insanlar için yapılan yürüme yolları detaylı bir şekilde gösteriliyor.

Google Haritalar bu gibi güncellemeler ile daha detaylı hale gelirken uygulamada bunun gibi daha birçok küçük çaplı güncelleme yapıldı. Uygulamadaki detayları arttıran ekip, Google’ın daha kaliteli bir uygulama haline gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Google yalnızca bu 4 şehir için özellik sunmadı. Google’da birçok şehir için gelen bir diğer özellik yapı simgeleri oldu. Yani artık önemli yapılarda yalnızca yazı yazmayacak, yapı ile ilgili bir simge de yer alacak. Örneğin kule, cami, müze ve park gibi alanlar önceden sadece yazı ile gösteriliyordu. Artık yazının üzerinde bir de simge yer alıyor. Bu da yapının bulunmasını kolaylaştıran bir hareket.