Aradığınız Filmi Konusunu Yazarak Bulun! What’s My Movie Nedir?

Aradığınız Filmi Konusunu Yazarak Bulun! What’s My Movie Nedir?

Siz de aradığım filmin konusunu hatırlıyorum fakat ismini bulamıyorum diyorsanız, What’s My Movie internet sitesini kullanarak dilediğiniz filmlerin ismine kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Kısa süre önce geliştirilmiş bu site sayesinde dilediğiniz filmin adını kısa süre içerisinde bulabileceksiniz. Gün içerisinde konusunu hatırladığımız fakat ismini hatırlayamadığımız bazı filmler aklımıza takılabilir. Kısa süre önce Finlandiya merkezli Valossa şirketi sayesinde geliştirilmiş ‘’What’s My Movie’’ internet sitesi sayesinde konusunu bildiğiniz filmlerin isimlerini kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Böylelikle dilediğiniz filmi izleyebilecek ve önceden film ararken geçirdiğiniz zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Peki, film konusu yazılarak film ismi nasıl bulunur?

What’s My Movie, kullanıcıların yazmış olduğu konulara ve oyunculara ilişkin olarak bazı filmleri ön plana çıkarmaktadır. Kişiler, konuların dışında filmle alakalı oyuncular ya da yönetmen gibi bilgileri hatırlıyor ise bu bilgileri kullanarak da dilediği filme erişim sağlayabilirler. Fakat bir yönetmenin ya da bir oyuncunun çokça bulunduğu film olabileceğinden aralarından ayrım yapmak sizin için biraz zor olabilir. Bunun yerine hatırlanıyorsa konu yazılarak filmin bulunması daha pratik olacaktır. What’s My Movie sitesi üzerinde bu arama çeşitlerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Film hakkındaki bilgileri kayıt altına alan site üzerinde aramalarınızdan kolaylıkla verim alabilirsiniz. Valossa şirketi tarafından dizayn edilen site içerisinde tüm dillerin uygulanabilmesi adına çalışmalar devam etmektedir.

Aradığınız Filmi Konusunu Yazarak Bulun! What’s My Movie Nedir?

What’s My Movie Nasıl Kullanılır?

What’s My Movie internet sitesini kullanmak için öncelikle whatismymovie.com adresine gitmeniz gerekmektedir. Açılan site üzerinde karşınıza bir arama çubuğu çıkmaktadır. Burada yer alan arama çubuğuna bulmak istediğiniz film repliklerini, konusunu, temasını, oyuncularını ya da yönetmenini yazarak dilediğiniz film erişim sağlayabilirsiniz. Arama çubuğuna yazmış olduğunuz kelimeler hakkındaki tüm filmler karşınıza listelenmiş bir şekilde çıkacaktır. What’s My Movie üzerinde örnek olarak ‘’Jim Carrey’’ şeklinde bir arama gerçekleştirildiğinde oyuncunun rol almış olduğu tüm filmler listelenmektedir. Bunların dışında büyü içeren ya da başka bir konu içeren bir film bulmak ve izlemek istiyorsanız bununla alakalı ‘’magic’’ şeklinde aramalar da yapabilirsiniz.