Apple’ın İlk Kulak üstü Kulaklığı Olan Airpods Max Tanıtıma Çıkarıldı

Apple’ın İlk Kulak üstü Kulaklığı Olan Airpods Max Tanıtıma Çıkarıldı

Teknolojik cihazlarda öncü markalardan olan Apple, çok sevilen Airpods kulaklıklarının ardından ilk kulak üstü kulaklığı olan Airpods Max’i piyasaya tanıttı ve satışa çıkardı.

Kulak üstü Bir Kulaklık Olmasıyla Herkesi Şaşırtan Airpods Max’in Bazı Özellikleri:

Kullanıcılarına yüksek ses kalitesi sunması için tasarlanmış olan bu kulaklık, aktif olarak gürültü engelleme ve gelişmiş ses özellikleriyle kullanıcılarına kaliteli bir müzik deneyimi sunuyor. Özel akustik tasarıma da sahip olan bu kulaklık, 40 mm dinamik sürücüsüyle frekans aralıklarının da geniş olmasını sağlıyor. Ayrıca bir kolaylık olarak ise airpods modellerinde olduğu gibi; şarkı değiştirebilme, siriyi seslenerek açabilme ve arama cevaplama da bu kulaklık ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Dikkat Çeken Bir Diğer Özellik: Uzun Şarj Ömrü

Günümüzde teknolojik cihazlar için son derece önemli olan şarj konusunda ise bu kulaklık maksimum 20 saat dinleme ve konuşma süresini kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca Airpods kulaklıkların kutusu gibi bir Smart Case’i de bulunan bu kulaklığın böylelikle ultra düşük moda geçerek daha uzun saatler kullanılması sağlanabiliyor. Ayrıca kulağa takıldığı an çalışıp, çıkarıldığında ise kendisini kapatma özelliği sayesinde de şarj ömrü daha uzun olabiliyor.

Apple’ın İlk Kulak üstü Kulaklığı Olan Airpods Max Tanıtıma Çıkarıldı

5 Farklı Renk Seçeneği Sunuyor!

Gümüş, gök mavisi, uzay grisi, pembe ve yeşil renkleriyle geniş bir renk skalası da sunan Airpods max’in Türkiye’deki satış fiyatı ise 5.999 TL.

Şaşırtan Bir Eksiklik: U2 Çip

Apple’ın son çıkardığı çoğu ürününe koyduğu U2 çip, bu cihazların kaybolması durumunda iphonelardan bulunabilmesini sağlıyor. İşte bu çipin Apple’ın en son çıkan ürünü olan Airpods Max’de bulunmayışı ise dikkat çeken bir eksiklik. Boyutu sebebiyle söz konusu çipi içermesine gerek olmadığına dair bir görüş olsa da aynı zamanda çalınma gibi durumlarda da cihazların bulunmasını sağlayan bir özellik sunduğu için çok isabetli bir görüş değildir. Apple’ın zamanla her ürününe koyması beklenen bu çipi bu kadar yüksek fiyatlı bir ürününe neden koymadığı merak konusu olmanın yanında, Apple tarafından yapılan resmi bir açıklama da bulunmamaktadır.