E-Kitap-Uygulamaları

En İyi Ücretsiz Online Kitap Okuma Servisi Hangisidir?

Günümüzde kitaplar ve çizgi romanlar, tümüyle dijital hale gelmeye başladı.Henüz  ülkemizde bu kullanım çok yaygınlaşmamış olsa da, yurtdışında e-kitaplar da büyük ilgi görüyorlar. Her ne kadar dijital kopyalar kaliteli olsa da bunları okuduğunuz harici uygulamaların da bir o kadar iyi olması gerek. Bu yüzden kullandığınız uygulamayı iyi seçmeniz ve zevkinize göre olanı belirlemeniz gerekiyor. 

Hali hazırda ücretsiz olarak bulunabileceğiniz e-kitap okuyucularını sizler için  bir araya getirdik. Ber birinin ayrı ayrı özellikleri bulunuyor. Bunlar içinde kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Dolayısı ile uygulamaları denemeden size göre en iyisinin hangisi olduğunuz bilmeniz de açıkçası çok mümkün görünmüyor.

Ücretsiz Online Kitap Okuma Uygulamaları

1- Sumatra

Bir çok kullanıcının en sevdiği e-kitap okuyucusu olan Sumatra, kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. E-kitaplarınız birkaç tıklama ile birlikte uygulama üzerinden açıp hemen okumaya başlayabilirsiniz. Arayüz, olarak normal kitap dokusuna çok yakın olduğundan gözleri daha az yorduğunu da ayrıca belirtmiş olalım.

2- Icecream

Arayüzüyle dikkat çeken uygulamalardan biri olan Icecream, kendisini tamamen okumaya odaklamış durumda. e-kitapları uygulama üzerinde açtıktan sonra istediğiniz kadar okuyup, sonrasında tekrar döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

3- Calibre

Uygulama sayesinde elinizdeki kitapların formatlarını değiştirebiliyorsunuz. Değiştirdiğiniz formatları daha sonrasında e-kitap okuyucu platformlarına da aktarabilme şansına sahipsiniz. Ayrıca isterseniz uygulama üzerinden yeni kitaplar satın alabilirsiniz.

4- FBReader

Kolay bir kullanımı olan ve düşük boyutuyla hemen kullanılmaya hazır. Desteklediği formatlarla birlikte, metinler için hazırlanmış neredeyse her uzantıyı destekliyor.

5- Bibliovore

Klasik bir e-kitap okuyucu ve birçok farklı uzantıyı destekliyor. En dikkat çekici özelliği ise One Drive ile birlikte çalışabilmesi Microsoft’un bulut sunucu hizmeti ile tam bir ortaklık halinde çalışıyor. İsterseniz uygulama üzerinden kitaplarınızı derli toplu halde One Drive’a atıp, istediğiniz zaman buradan görüntüleyebiliyorsunuz.

6- Bookviser

Bir e-kitap okuyucusundan bekleyeceğiniz her şeyi yapıyor. Desteklediği ePub, html, fb2, uzw3 gibi farklı uzantılarla birlikte, birçok farklı kitabı tek bir yerde okumanıza yardımcı oluyor. Bookviser tam bir kitap görünüşü sunuyor.

7- Cover

Cover uygulaması diğerlerine göre odak noktasında çizgi romanları koymuş durumda. CBZ/ZIP, CBR/RAR, 7Z/CB7, CBT, PDF, EPUB gibi metin formatlarının yanı sıra JPEG, PNG, GIF, BMP, WEBP gibi fotoğraf uzantılarını da gösterebiliyor.

8- Wondershare PDFelement PDF formatındaki dosyalar üzerinde bir çok farklı özelliği barındıran Wondershare PDFelement, her şeyi tek bir ekrandan yapmak isteyen kullanıcılar için kesinlikle önereceğimiz programların başında geliyor.