Twitter

Twitter’a şifreli mesaj gönderme özelliği ekleniyor!

Twitter, kullanıcılarının birbirine şifreli mesajlar göndermesini mümkün kılan bir özelliği test ediyor. Platformun bu özellikle Signal, Telegram ve WhatsApp’a rakip olabileceği düşünülüyor.

Jane Manchun Wong isimli bir geliştirici, Twitter’ın Android uygulamasını incelerken sosyal paylaşım platformunun yeni bir özellik üzerinde çalıştığın ortaya çıkardı. Kullanıcıların birbirlerine şifreli mesajlar gönderebilmesini mümkün kılan bu özellik, geliştiricinin söylediğine göre platformun mobil uygulamasında yer bulabildiğine göre uzun bir süredir deneme aşamasında.

Platformdaki Direkt Mesajlar bölümünde “Secret Conversation” (Gizli Konuşmalar) olarak yer alan özellik, WhatsApp ve Telegram’dakine benzer şekilde dış bir kaynağın konuşmalara ulaşması durumunda bile yazılanların okunmamasını sağlıyor.

Bu özellik ilk olarak 2016 senesinde Edward Snowden’ın platformun kurucusu Jack Dorsey’e attığı bir tweet ile gündeme gelmişti. Gizli mesajların platforma eklenmesi gerektiğini belirten Snowden, Jack’ten “Mantıklı, düşüneceğiz.” yanıtını almıştı.

https://twitter.com/jack/status/809177772782297088