google arama turkiye 1

Türkiye Son 7 Ayda Neleri Google’da Aradı!

Ülkemizde bu yıl son 7 aylık dönemde internet kullanıcılarının Google’da “Facebook”, ”Youtube”, “hava durumu” kelimeleri en fazla aranan kelimeler olurken; bu kelimeleri takip edenler ise “Sahibinden”, “Google”, “haber”, “son dakika”, “çeviri”, “haberler”, “Instagram” kelimeleri yer aldı.

Günlük Karşılaşılan Olaylar Sonucunda En Çok Aranan Kelimeler

En çok artış gösterenler olarak bakıldığında ise günlük yaşantıda karşılaşılan olayları ve gündem maddelerinin listenin başını çektiğini söyleyebiliriz.

Gece gölgenin rahatına bak, İçerde son bölüm, Son depremler, Survivor, Tv8 canlı kelimelerinin arama sayısının en fazla artan kelimeler olduğunu söylenebilir.

Kategorisel Olarak En Çok Aranan Kelimeler

Sağlık kategorisinde Hastane, Kalp, Bebek, Gebelik ve Ağrı kelimeleri en üst sıralarda yer aldı.

Seyahat kategorisinde İstanbul, Uçak Bileti, THY, kelimeleri en fazla aranan kelimeler oldu.

Spor kategorisinde en çok ilgi gören kelimler ise Lig, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray oldu. Bu kategoride Beşiktaş-Lyon, Beşiktaş Lyon maçı, Fenerbahçe Krasnodar maçı hangi kanalda, Fenerbahçe Krasnodar ve Barcelona Psg kelimeleri en fazla aramaya yapılan kelimelerdi.

İnternet kategorisinde Google, Twitter, Hotmail, Vodafone iken artış gösteren kelimeler ise Puhu TV, Miraç kandili mesajları, film izle, Berat Kandili öne çıkanlar oldu.

Gayrimenkul kategorisinde ise  Sahibinden, Milliyet ve emlak kelimeleri en çok aranan kelimeler oldu.